بیماریهای روانپزشکی شایع در افراد همجنس گرا

در مقاله زیر توضیحاتی توسط خانم دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر  در مورد “ بیماریهای روانپزشکی شایع در افراد هم جنس گرا “ برای خوانندگان محترم سایت داده شده است. این توضیح لازم است که هم جنسگرایی در این مقاله فقط از لحاظ اختلالات روانی شایع برای افزایش اطلاعات علمی خوانندگان محترم سایت مورد بررسی قرار میگیرد و در عوامل مذهبی و فرهنگی در مورد افراد هم جنسگرا/همجنسگرا در جهان هیچ سوگرائی مثبت و یا منفی مطرح نیست و هدف این مقاله به هیچ عنوان به چالش کشیدن این مسائل در مورد این افراد نیست و فقط مقالات علمی و نتایج علمی که مشخص شده برای خوانندگان محترم سایت مطرح میشود.

بیماریهای روانپزشکی شایع در افراد هم جنس گرا
بیماریهای روانپزشکی شایع در افراد هم جنس گرا

1-توضیح مسئله

تحقیقات نشان داده اند افراد همجنسگرا بیشتر در معرض ابتلا به بیماری ها و مشکلات روانی هستند. محقق برجسته چاکرابورتی Apu Chakraborty در دانشگاه لندن معتقد است تمایز و تفاوت این افراد با دیگران خطر بروز مشکلات روانپزشکی را بیشتر می کند.

2-بیماریهای روانپزشکی شایع در افراد همجنس گرا

تیم تحقیقاتی دکتر چاکرابورتی میزان اختلالات روانی در بین 7403 بزرگسال را در انگلیس مورد بررسی قرار دادند. میزان افسردگی، اضطراب، اختلال وسواسی -فکری، ترس و وحشت، آسیب زدن به خود، فکر به خودکشی و اعتیاد به الکل و مواد مخدر در همجنسگرایان به طور چشمگیری بیشتر از دیگر افراد بود.
چهار درصد از همجنسگرایان طی هفته قبل از انجام بررسی دچار افسردگی شده بودند در حالیکه این میزان در بین دیگر افراد نصف بود. میزان اعتیاد به الکل در بین همجنسگرایان 10 درصد و در بین دیگر افراد 5 درصد بود.

3- میزان رضایت از زندگی در افراد هم جنس باز

تنها 30 درصد از افراد همجنسگرا ابراز شادی و رضایت از زندگی می کردند، در حالیکه این رقم در بین دیگر افراد خیلی بیشتر بود.
دکتر چاکرابورتی یافته های این تحقیق را نگران کننده بیان کرد و گفت: این تحقیق اولین باری است که سلامت روحی و روانی زنان و مردان همجنسگرا را مورد بررسی قرار می دهد.
یافته های این بررسی، تمام یافته های قبلی مربوط به پژوهش های انجام شده در امریکا، انگلیس و هلند را تایید کردند. این پژوهش ها هم نشان دادند که افراد همجنسگرا به طور قابل توجهی در معرض ابتلا به بیماری های روانی مانند اختلالات روحی، تمایل به خودکشی، سوء مصرف مواد مخدر و آسیب رساندن به خود هستند.
به گفته دکتر چاکرابورتی گرچه میزان این تمایز و تبعیض بین این افراد با افراد دیگر کم است، با این حال میزان مشکلات روحی و روانی در بین همجنسگرایان بالاست.

بیماری روانپزشکی شایع در افراد هم جنس گرا
بیماری روانپزشکی شایع در افراد هم جنس گرا

در یک تحقیق دیگر آمار دقیق تری از جمعیت همجنس بازان زن و مرد به دست آمد که این آمار به شرح زیر هستند:

• میزان بالاتری از ابتلا به افسردگی اساسی، اختلال اضطراب عمومی و سوء مصرف یا اعتیاد به مواد مخدر در بین جوانان همجنس باز زن و مرد
• میزان بالاتری از افسردگی در بین همجنس بازان مرد
• میزان بالایی از اختلالات اضطراب، اختلالات خلقی، سوء مصرف مواد و فکر یا اقدام به خودکشی در بین افراد 15 تا 54 ساله در بین افرادی که تمایل به همجنس خود دارند.

بیماری روانپزشکی شایع در افراد هم جنسگرا
بیماری روانپزشکی شایع در افراد هم جنسگرا

4-علل مشکلات روانی در بین افراد همجنسگرا

محققان و پزشکان مهم ترین علت بروز این مشکلات روانی در بین افراد همجنسگرا را تجربه متفاوت آنها می دانند. این افراد به دلیل تفاوتی که با دیگر افراد جامعه دارند به خودی خود منزوی می شوند و این انزوا اولین عامل بروز مشکلات روحی است.
نکته مهم دیگر در رابطه با همجنس بازی این است که تا قبل از قرن بیستم همجنس بازی را به عنوان یک بیماری روحی و روانی مورد بررسی قرار می دادند، اما برخی مستندات تجربی نشان داد که مقوله همجنس بازی کمی با بیماری های روحی متفاوت است.
بعد از دهه 1970 محققان همجنسگرایی و همجنس بازی را به عنوان یک شاخه سالم از گرایش های جنسی در انسان مورد بررسی قرار دادند که البته از لحاظ فرهنگی و مسائل قانونی این مسئله در کشورهای مختلف متفاوت است.

:References

[button color=”blue” size=”small” link=”https://eujournal.org/index.php/esj/article/viewFile/5674/5427″ target=”blank” ]Sexual prejudice and stigma of lgbt people – European Scientific Journal[/button]

[button color=”orange” size=”small” link=”https://www.psychiatry.org/news-room/apa-blogs/apa-blog/2016/03/homosexuality-as-a-mental-disorder-simply-not-backed-up-by-science” target=”blank” ]Homosexuality as a Mental Disorder Simply Not Backed Up by Science[/button]

[button color=”gray” size=”small” link=”http://journals.sagepub.com/doi/10.1177/0261927X06292769″ target=”blank” ]The Interactive Effects of Homosexual Speech and Sexual Orientation …[/button]

دکتر ندا فرزانه.روانپزشک و رواندرمانگر
دکتر ندا فرزانه.روانپزشک و رواندرمانگر

دکتر ندا فرزانه
روانپزشک و روان درمانگر
بورد تخصص اعصاب و روان از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران
عضو انجمن رواندرمانی از 1396
عضو انجمن روانپزشکان ایران از 1391
عضو علمی انجمن ترنس سکچوال از 1396

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *