بهوشیاری (ذهن آگاهی) : درمان جدید افسردگی

ذهن آگاهی

بهوشیاری (ذهن آگاهی) میتواند تاثیر بسیاری در درمان افسردگی داشته باشد ولی به منظور تاثیر گذاری ان به اندازه ی دارو های ضد افسردگی باید مجموعه ای از مشاوران و پزشکان در این راه به بیمار مشاوره دهند .هنوز نمیتوانید مصرف دارو های ضد افسردگی را قطع نمایید.

نکته اصلی بهوشیاری (ذهن آگاهی) این است که با استفاده از تکنیکهای منفاوتی میتواند شما را نسبت به فرایند های ادراکی اگاه نماید و به شما اجازه میدهد به افکار و احساسات خود توجه نمایید و در نهایت قادر خواهید بود که یک دیدگاه متناسب تر و منطقی تر را اتخاذ نمایید .

در مطالعه ای ثابت شده که بهوشیاری (ذهن آگاهی) به اندازه ی مصرف دارو های ضد افسردگی میتواند در درمان افسردگی موثر باشد .این خبر بسیار خوبی است ولی ایا واقعا این مورد میتواند همانند مواد دارویی عمل نماید ؟

امروزه اطلاعات بسیاری در خصوص بهوشیاری (ذهن آگاهی) به گوش شما میرسد و به نطر میرسد که این مورد به صنعتی تبدیل شده است که مردم منافع ان را در حوزه های متفاوتی از زندگی همانند کاهش وزن ,مراقبت از کودکان ,رهبری تجاری ,باغبانی علمی و موارد دیگر اعلام میکنند .

حتی در مواردی هم به تمرکز حواس به عنوان یک مد زود گذر توجه میشود .

قبایل مدرن :یادگیری بهوشیاری (ذهن آگاهی)

زمانی که از چیزی بیشتر به عنوان یک اپلیکیشن ساده نام برده شود تا مقالات پزشکی جامع ,انگاه مردم گرایش بسیاری به ان خواهند داشت و نمیتوان مردم را به خاطر دست یابی به چنین نتیجه ای سرزنش نمود .

بهوشیاری (ذهن آگاهی) واژه روانشناسی کوانتوم میباشد و این واژه توسط افرادی استفاده میشود که میخواهند اگاه و هشیار به نظر برسند بدون انکه نسبت به معنای واقعی کلمه اگاه باشند .

سازمان سلامت ملی تاثیر گذاری بهوشیاری (ذهن آگاهی) را تایید نموده است .ولی متاسفانه هنوز یک تعریق دقیق از واژه ی بهوشیاری (ذهن آگاهی) وجود ندارد که مورد تایید پزشکان و محققان باشد و این موضوع بسیار گمراه کننده است و میتواند ناشی از ریشه های مذهبی و روحانی باشد و اینکه تمام مسائل مربوط به ذهن ناخواداگاه پراکنده و دشوار میباشند .

در نهایت نکته اصلی بهوشیاری (ذهن آگاهی) این است که با استفاده تکنیکهای منفاوتی میتواند شما را نسبت به فراین های ادراکی اگاه نماید و به شما اجازه میدهد به افکار و احساسات خود توجه نمایید و در نهاتی قادر خواهدی وبد که یک دیگاه متناسب تر و منطقی تر را اتخاذ نمایید .

اولین روانشناسان نیز از این متد های روانشناسی به منظور بررسی فرد استفاده نمودند بنابراین رد انها صحیح نمیباشد .

اگرچه بهوشیاری (ذهن آگاهی) راس رفع افسردگی بسیار موثر میباشد .افسردگی یم اختلال حسی است که در ان افراد از عدم اعتماد بنفس کافی رنج برده و بر احساسات منفی متمرکز میباشند و این کار اوضاع را وخیم تر میسازد .

بهوشیاری (ذهن آگاهی) به مردم می اموزد که نسبت به احساسات خود اگاهی بیشتری داشته باشند تا بتوانند انها را به شیوه بهتری حل نمایند .این راخ حل برای هر فردی که از انبوهی از احساسات منفی برخوردار است میتواند بسیلر کاربردی باشد .این مطالعه تایید کننده ی این موضع است .

 

اگرچه پیش از انکه از افراد افسرده بخواهیم دارو های ضد افسردگی خود را کنار بگذارند و به تمرینات هوازی و بهوشیاری (ذهن آگاهی) بپردازند ,باید در مواردی احتیاطپبه خرج داد .

نخست ,اگرچه این مطالعه بهوشیاری (ذهن آگاهی) را برای رفع افسردگی موثر میداند و لی به طور حتم نمیتواند ان را کاملا درمان نماید .بنابراین تمرکز حواس نمیتواند جایگزین کاملی برای دارو ها و قرص های ضد افسردگی باشد .

 

شاید در این مطالعه به ان دسته از افسردگان توجه شده است که علائم جدی تری از این بیماری را دارند و یا مصرف داروی انها ثابت شده است و حالت صعودی ندارد .این موضع اهیمت چندانی ندارد ولی در نتایج دخالت دارد .

یکی از عمده ترین مشکلات افسردگی و یا بیماری های روحی این است که فرد قادر به رفتار منطقی نمیباشد و متاسفانه شرکت در دوره های بهوشیاری (ذهن آگاهی) نیازمند ان است که فرد منطقی بوده و بتواند احساسات و نیازهایشان را به طور منطقی تحلیل نماید .این موضوع برای بسیاری از افسردگان بسیار ازار دهنده میباشد .معمولا افرادی که در مراحل نخست افسردگی به سر میبرند ,دشواری بیشتری را برای شرکت در دوره های بهوشیاری (ذهن آگاهی) تجربه میکنند .

 

نگارنده : فرحناز آل احمد

[divider]

درمان با روش های بهوشیاری (ذهن آگاهی) در کلینیک آلومینا انجام می شود.

 

تماس با ما


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *