بهترین عادت غذایی در پیشگیری از آلزایمر در میانسالگی

آلزایمر

بهترین  عادت غذایی در پیشگیری از آلزایمر در میانسالگی:

در مطالعه ای که محققان درمور نحوه غذا خوردن انجام داده اند نشان داده است که   تغییر در عادات غذایی در سنین میانسالی منجر به کاهش میزان بروز آلزایمر می شود.

در این مطالعه  دستور غذایی شامل سبزیجات و میوه ها به همراه حبوبات˓ماهی و لبنیات حاوی چربی های اشباع نشده در مقابل دستور غذایی شامل سوسیس و تخم مرغ وشرینی ها و کربوهیدرات ها و ماهی شور و لبنیات حاوی چربی های اشباع شده قرار گرفت.

بعد از حدود 14 سال ˓ افراد سنین 50 سال که از عادت غذای سالم( دسته اول) استفاده کرده اند  خطر و ریسک مبتلا شدن به آلزایمر 90 درصد کمتر است.

در تجزیه و تحلیل جداگانه ای، آنها دریافتند که مصرف  غذای حاوی میزان بالایی از چربی های اشباع شده منجر به کاهش  عملکردهای شناختی و حافظه  و افزایش خطر مبتلا شدن به اختلال خفیف شناختی در 21 سال پیگیری می شود. حتی در کسانی که ApoE-4 مثبت هستند مصرف بیشتر چربی های اشباع شده باعث افزایش خطر زوال عقل در مقایسه با کسانی که رژیم های غذایی حاوی روغن های گیاهی وروغن های ماهی می شود  . در نهایت، آنها دریافتند که با مصرف 3-5 فنجان  قهوه در روز خطر ابتلا به زوال عقل در مقایسه با مصرف کمتر یا بیشتر کاهش می یابد.

[divider]

متخصص مغز و اعصاب

♦  دکتر زهرا وهابی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  مدیر دپارتمان بیماریهای ستون فقرات و اختلالات عصب و عضله مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - بهترین عادت غذایی در پیشگیری از آلزایمر در میانسالگی

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

1 نظر
  1. مستانه عزيزي می گوید

    باسلام ممنون از اينكه بتوانم مقالاتي در زمينه بيشكيري از الزايمر داشته باشم. و خوشحالم از اينكه جنين مراكزي در تهران داريم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: