بهترین روش درمان اختلال وسواس کندن مو

82663_1_468c

همان طور که روانشناسان بالینی از مدل رفتار درمانی جامع برای درمان اختلال وسواس کندن مو استفاده می کنند، به  منظور یافتن عوامل تشدید کننده و محرک هر یک از درایوها و حوزه های ذکر شده در قسمت بالا،  آنها ارزیابی کامل و تحلیل کاربردی دقیقی را بر روی بیماران انجام می دهند. افرادی که به اختلال وسواس کندن مو دچار هستند آموزش می بینند که رفتارهای خود را تحت کنترل دربیاورند، بنابراین به راحتی می توانند به طور بالقوه محرک های رفتاری خود را شناسایی کندد.

به بیماران قدرت انتخاب داده می شود تا دو الگوی رفتاری را که بر تغییر عادات قبلی موثر است، بر روی خود آزمایش و امتحان کنند. پی از یک هفته از انها خواسته می شود که چگونگی اثرگذاری  روش موردنظر را به پزشک گزارش دهند. میزان سازگاری بیمار با روش مورد نظر سنجیده می شود و مهارت های بیشتری به بیمار آموزش داده می شود. در صورتی که نظر بیمار بر این باشد که روش انتخابی تاثیر بخصوصی بر او نگذاشته است، پزشک روشی جایگزین پیشنهاد می کند.

Pulling-your-hair-out-girl

 

به خاطر داشته باشید که یک روش درمانی را نمی توان به همه بیمارانی روحی و روانی تعمیم داد. اختلال وسواس کندن مو مثال خوبی است، از این جهت که روانشناس بالینی نمی تواند تنها بر ترک عادت کند موی بیمار تمرکز کند. عوامل  موثر دیگری نیز بر بروز این رفتارهای نابهنجار دخیل هستند. روش درمانی تغییر عادات و اصلاح رفتار تا جایی موفق است و تاثیر خود را بر بیمار میگذارد که در کنار آن از روش های روان درمانی دیگر نیز استفاده شود.

مدل رفتار درمانی جامع گزینه درمانی مناسبی است، از آن جهت که هم جامع است و تمامی حوزه ها را در بر می گیرد و از طرف دیگر به اصلاح مشتری پسند است. زمانی که بیمار تحت ای روش درمانی قرار می گیرد، احساس قدرت و عزت نفس می کند.

منبع:

http://psychcentral.com

نگارنده: حدیث بختیاری

[divider]

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

2 دیدگاه دربارهٔ «بهترین روش درمان اختلال وسواس کندن مو»

 1. سلام. سه ماهه دختر نه سال و نیمه من دچار وسواس موکندن شده .‌‌داروی فلوکسیتین براش تجویز شده و مشاوره رفتار درمانی ولی هیچ نتیجه ای نگرفتیم و بدتر هم شده .‌‌‌ایا روش نوروفیدبک رو پیشنهاد میدید؟ عوارض جانبی روی مغز بچه و عملکرد مغزش به چه صورت هست؟

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست عزیز
   خیر، به هیچ وجه عارضه جانبی ندارد، جهت بررسی میزان اثربخشی در این شرایط، نیاز به یک جلسه تست و بررسی می باشد تا بتوانیم دقیق تر پاسخ دهیم.
   نوروفیدبک برای اختلال وسواس فکری اثربخشی خوبی دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *