بررسی نقش نوروفیدبک در درمان اوتیسم

محتوای صفحه (قابل کلیک)

بررسی نقش نوروفیدبک در درمان اوتیسم با توجه به جدیدترین مقالات و نظرات صاحبنظران اوتیسم در دنیا

نوروفیدبک

در ابتدا باید بدانیم که مغز مبتلایان به اوتیسم هنوز یکی از چالشهای بشر است و هنوز کاملا مشخص نشده است که مغز افراد مبتلا به اوتیسم دقیقا چگونه عمل می کند.پس از همینجا می توانیم نتیجه بگیریم که نوروفیدبک در درمان اوتیسم هنوز جایگاه اصلی اش را پیدا نکرده است.مطالعات انجام شده همگی قابل اعتماد نیستند و فقط تعداد کمی مقالات معتبر و قابل استناد در این حیطه وجود دارد.

نوروفیدبک (پس خوراند زیستی) در اصل یک شکل از آموزش و ورزش مغز است، که مغز را برای تولید سطح «بهینه» از انواع مختلف امواج مغزی  آلفا، بتا ، تتا و دلتا آموزش می دهد.

کودکان مبتلا به اوتیسم که تحت درمان نوروفیدبک قرار گرفتند بهبود رفتار، گفتار واضح تر ، تمرکز بهتر و حتی بهبود در نمرات IQ و امتحانات مدرسه داشته اند .

نوروفیدبک درظاهر شبیه یک بازی کامپیوتری است که  با امواج مغزی کار می کند. سنسورهای روی پوست سر امواج مغزی را دریافت و به مانیتور جلوی بیمار و درمانگر منتقل می کنند. از آنجا که در مناطق مختلف مغز رفتارهای مختلف کنترل می شوند، آموزش نوروفیدبک قادر به هدف قرار دادن هر یک از آن مناطق به طور خاص است .

به عنوان مثال (بصورت کلی)سمت چپ مغز بیشتر در مهارتهای تکلمی دخیل است و با تقویت امواج این قسمت از مغز می توان باعث بهبود تکلم در فرد مبتلا به اوتیسم شد.

انجمن اوتیسم امریکا فرکانس ها و محل های خاصی از پوست سر را جهت درمان اتیسم پیدا کرده اند که توصیه می کنند درمانگران از پروتکل پیشنهادی آنها برای درمان اوتیسم بهره بگیرند.

نوروفیدبک به مغز افراد کمک می کند که ارتباطات بین سلول های عصبی شان را تقویت کنند و همچنین باعث ایجاد ارتباطات جدید عصبی می شود.

نقش نوروفیدبک در درمان اوتیسم در دنیا در حال افزایش است ولی هنوز به عنوان یکی از درمانها و در کنار روش های دیگر درمانی (و نه به عنوان تنها درمان) مورد استفاده قرار می گیرد.

 

منابع:

http://autism-nutrition.com/autism-neurofeedback-training

http://www.brainbody.net/BrainBody/Autism_%26_Neurfeedback.html

 

درمان اختصاصی اوتیسم در کلینیک آلومینا توسط ترکیبی از روش های درمانی نوین و توسط متخصصین انجام میشود.

 

 

دکتر متخصص سردرد

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

 

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x