برخی مسائل و مشکلات رفتاری از جمله دزدی کردن درکودکان

 

برخی مسائل و مشکلات رفتاری از جمله دزدی کردن درکودکان

 

دزدی: بهترین برخورد در مقابل چنین مساله، برداشتن گام هایی حساب شده برای اموزش صداقت و درستکاری و تصحیح این رفتار ناشایست است. پدر و مادر نباید در برابر این مساله بیش از حد لازم عکس العمل نشان دهند همان طور که نباید به سادگی از کنار ان بگذرند. این کار را با کلماتی مثل (قرض گرفتن) و (امانت دادن) توجیه کنید .

 

اصل مالکیت را به کودک بیاموزید

معنی خریدن را برای کودک توضیح دهید. به کودک بفهمانید که بابت همه چیزهایی که در خانه دارید، پول پرداخته اید.درباره ی ارزش چیزها توضیح دهید و استقلال مالی را به ان ها بفهمانید.

 

مفهوم مالکیت را به کودک اموزش دهید.با کودک به گونه ای بازی کنید که به او کمک کند تا چیزهایی که مال اوست، از چیزهایی که به او تعلق ندارد تشخیص دهد.قرض دادن و قرض گرفتن به صورت عملی به کودک اموزش دهید.

 

درباره اعمال کودک بحث کنید. به کودک اموزش دهید وقتی شیئی را می بیند و می خواهد ان را داشته باشد، اول سوال کند می تواند ان را بردارد یا نه!

 

روی عذر خواهی کار کنید. عذرخواهی برای اکثر بچه ها کار سختی است.با اجرای نمایش کوتاهی با کودک عذر خواهی کردن را تمرین کنید.

 

به کودک یاد بدهید در برابر وسوسه ها مقاومت کند ویاد بگیرد که وقتی وسوسه می شود تا هر چیزی را که می خواهد داشته باشد بتواند خود را کنترل کند.

 

نام کاری را که کودک انجام می دهد به او بگویید وقتی کودک چیزی را که به او تعلق ندارد از جایی برمی دارد، به سرعت با او برخورد کنید و بگویید ان شی ء را به صاحبش برگرداند در غیر این صورت بگویید دزدی کرده است .

 

به کودک در مقابل رفتار درستکارانه اش پاداش دهید که این کار همان قدر مهم است که تنبیه برای رفتار خلاف او اهمیت دارد.

 

بر کارهای کودک نظارت داشته باشید. دزدی های کودکانه معمولا وقتی اتفاق می افتد که نظارتی بر اعمال کودک وجود نداشته باشد و او تحت تاثیر هم سن و سالان خود قرار گرفته باشد. راه حل این است که همیشه به اعمال و رفتار کودک توجه کنید.

 

ایمنی واحتیاط در کار با اتش را به کودک بیاموزید، بگذارید کودک قدرت و سوزانندگی اتش را درک کند و پس از ان با احتیاط رفتار کند وشما نظارت و مراقبت خود را نسبت به کودکان افزایش دهید.

 

احتیاط و رعایت نکات ایمنی را در کودک ازمایش کنید و در صورت لزوم از یک متخصص کمک بگیرید.

 

رفتار درست و معقول را تقویت کنید، وقتی کودک به طور معقول و صحیحی با حیوان بازی می کند، حتما او را تحسین کنید وبه او پاداش بدهید.

 

ارائه خدمات مشاوره ای و رفتاردرمانی تخصصی کودک در تمامی شعب تهران و کرج 

 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *