برخی حقایق در مورد درمان آلزایمر

 آلزایمر

بیماری آلزایمر

بیماری آلزایمر رایج ترین شکل زوال عقل در افراد مسن تر از 65 سال است . آلزایمر، بیماری عصبی پیشرونده ای است که با رسوب غیر طبیعی پروتئین ( پلاک آمیلوئید ) در مغز و در درون سلول های عصبی ( دولایه ای های نوروفیبریلاتوری ) ایجاد می شود. بزرگترین عوامل خطرساز در این بیماری : سن و سابقه خانوادگی و داشتن سابقه ضربه مغزی شدید می باشد.

آلزایمر به تدریج حافظه و توانایی فرد برای یادگیری، استنباط، قضاوت ، برقراری ارتباط و انجام فعالیت های روزانه را از بین می برد . از دست دادن حافظه شدید می شود و با سردرگمی ، گیجی  و ناتوانی در به یاد آوردن حوادث اخیر مشخص میشود. همچنین افراد مبتلا به آلزایمر ممکن است تغییراتی در شخصیت و رفتار از قبیل : بازگشت به رفتارهای ابتدایی و سوء ظن را تجربه کنند. آنها در نهایت گفتار و حرکات خود را از دست میدهند و مرگ را تجربه میکنند.

برخی از حقایق در مورد درمان آلزایمر :

اکثر آزمایشات بالینی بر داروهای از دست دادن حافظه در افراد مبتلا به آلزایمر تمرکز می کنند.

پنج دارو توسط FDA برای درمان علائم آلزایمر تایید شده است ، اما هیچ درمانی برای این بیماری وجود ندارد.

چهار دارو به عنوان مهارکننده های کولین استراز شناخته شده است : Cognex ( تاکرین ) ، اکسلان ( ریواستیگمین ) و Razadyne ( گالانتامین ) برای درمان آلزایمرخفیف تا متوسط ​​ تایید شده است.  Aricept ( دونپزیل ) برای درمان تمام درجات شدت این بیماری ، از خفیف تا شدید استفاده میشود. مهار کننده های کولین استراز، از شکست استیل کولین که یک ماده شیمیایی است که سلول های عصبی برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده میکنند،جلوگیری میکنند. این داروها به تاخیر یا کاهش شدت علائم برای یک مدت زمان محدود در برخی از افراد کمک میکند. عوارض جانبی مهارکننده های کولین استراز، تهوع و اسهال می باشد.

Namenda ( ممانتین ) برای آلزایمر متوسط ​​تا شدید استفاده میشود، که برای جلوگیری ازفعالیت بیش از اندازه گلوتامات درمغز استفاده میشود که در افراد مبتلا به آلزایمر بیش از حد فعال است. عوارض جانبی شایع این داروعبارتند از: سرگیجه، سردرد ، یبوست و سردرگمی است. گاهی اوقات، Namenda همراه با مهارکننده های کولین استراز تجویز می شوند.

علائم رفتاری افراد مبتلا به آلزایمرشامل اضطراب، بی خوابی ، افسردگی ، که می تواند درمان شود .

منبع:

www.webmd.com

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیردپارتمان درمان های غیردارویی سردرد)


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *