بخش های درگیر مغز در بیماری پارکینسون

8.3.1

8.3.1

تحقیقات جدید نشان داده اند که قشر جلوی مغز در مشکلات مربوط به راه رفتن، از جمله بروز بیماری پارکینسون، نقش مهمی ایفا می کند.

قشر پیشین مغز در عملکردهای شناختی، مانند فکر کردن، منطق و به خاطر سپردن، اهمیت بالایی دارد. این یافته های جدید دیدگاه جدیدی نسبت به مشکلات راه رفتن است و می تواند روش های درمانی جدیدی به دنبال داشته باشد.

بیماری پارکینسون یک اختلال مزمن و پیشرونده است. بیماران مبتلا به پارکینسون اغلب با کشش پا راه می روند و قدم های آنها به طور متناوب آهسته یا سریع خواهد بود. گاهی نیز در محل خود ثابت می شوند. تمام این علائم در کنار یکدیگر راه رفتن پارکینسون نامیده می شوند. همراه با کاهش تحرک بیمار، اختلال در راه رفتن خطرات زیادی در پی خواهد داشت.

محققان از بیماران پارکینسون خواستند تا راه بروند و همزمان یک فعالیت ذهنی نیز انجام دهند، مانند نام بردن میوه ها یا تفریق اعداد. با انجام این کارها، راه رفتن آنها آهسته تر و دارای پایداری کمتری می شد، این بیماران بدون انجام فعالیت ذهنی راحت تر راه می رفتند.

این امر نشان داد که استفاده از منابع شناختی در زمان راه رفتن در بیماران پارکینسون منجر به بروز مشکلاتی در فرایند راه رفتن می شوند. اسکن مغز بیماران مبتلا به پارکینسون نشان داد که قشر جلوی مغز این بیماران حتی در هنگام تصور راه رفتن نیز فعال شد.

فعالیت بیش از اندازه قشر جلوی مغز در افراد مبتلا به پارکینسون دارای یک اثر دو جانبه می باشد. ز آنجا که قشر جلوی مغز اشباع شده است، قادر به انجام عملکردهای دیگر نیست و در نتیجه منجر به بروز اختلال در راه رفتن و ایجاد نقص های شناختی می شود.

جفری هاسدروف، یکی از متخصصان، در این زمینه می گوید: افزایش فعالیت در زمان راه رفتن طبیعی فرد مبتلا به بیماری پارکینسون توانایی های وی در شناخت منابع دیگر را محدود می کند. این امر حتی خطر افتادن فرد را نیز تشدید می کند.

منبع:

http://www.webmd.com/parkinsons-disease/news/20160812/scientists-zero-in-on-brain-area-linked-to-parkinsons-gait

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - بخش های درگیر مغز در بیماری پارکینسون

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: