بخش های درگیر مغز در بیماری پارکینسون

8.3.1

تحقیقات جدید نشان داده اند که قشر جلوی مغز در مشکلات مربوط به راه رفتن، از جمله بروز بیماری پارکینسون، نقش مهمی ایفا می کند.

قشر پیشین مغز در عملکردهای شناختی، مانند فکر کردن، منطق و به خاطر سپردن، اهمیت بالایی دارد. این یافته های جدید دیدگاه جدیدی نسبت به مشکلات راه رفتن است و می تواند روش های درمانی جدیدی به دنبال داشته باشد.

بیماری پارکینسون یک اختلال مزمن و پیشرونده است. بیماران مبتلا به پارکینسون اغلب با کشش پا راه می روند و قدم های آنها به طور متناوب آهسته یا سریع خواهد بود. گاهی نیز در محل خود ثابت می شوند. تمام این علائم در کنار یکدیگر راه رفتن پارکینسون نامیده می شوند. همراه با کاهش تحرک بیمار، اختلال در راه رفتن خطرات زیادی در پی خواهد داشت.

محققان از بیماران پارکینسون خواستند تا راه بروند و همزمان یک فعالیت ذهنی نیز انجام دهند، مانند نام بردن میوه ها یا تفریق اعداد. با انجام این کارها، راه رفتن آنها آهسته تر و دارای پایداری کمتری می شد، این بیماران بدون انجام فعالیت ذهنی راحت تر راه می رفتند.

این امر نشان داد که استفاده از منابع شناختی در زمان راه رفتن در بیماران پارکینسون منجر به بروز مشکلاتی در فرایند راه رفتن می شوند. اسکن مغز بیماران مبتلا به پارکینسون نشان داد که قشر جلوی مغز این بیماران حتی در هنگام تصور راه رفتن نیز فعال شد.

فعالیت بیش از اندازه قشر جلوی مغز در افراد مبتلا به پارکینسون دارای یک اثر دو جانبه می باشد. ز آنجا که قشر جلوی مغز اشباع شده است، قادر به انجام عملکردهای دیگر نیست و در نتیجه منجر به بروز اختلال در راه رفتن و ایجاد نقص های شناختی می شود.

جفری هاسدروف، یکی از متخصصان، در این زمینه می گوید: افزایش فعالیت در زمان راه رفتن طبیعی فرد مبتلا به بیماری پارکینسون توانایی های وی در شناخت منابع دیگر را محدود می کند. این امر حتی خطر افتادن فرد را نیز تشدید می کند.

منبع:

http://www.webmd.com/parkinsons-disease/news/20160812/scientists-zero-in-on-brain-area-linked-to-parkinsons-gait

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس

4.5 2 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، نیازی به مراجعه حضوری یا حتی نیازی به تماس تلفنی هم ندارید! با خرید این دوره که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است

می توانید بی خوابی تان را برای همیشه و بدون دارو درمان کنید (کلیک کنید)

 

درمان بی خوابی بدون دارو با 77 روش علمی و قطعی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x