با نوروفیدبک عزت نفستان را افزایش دهید – بهترین مرکز نوروفیدبک در خیابان شریعتی

با نوروفیدبک عزت نفستان را افزایش دهید – بهترین مرکز نوروفیدبک در خیابان شریعتی

 

 

این تحقیقات نشان داد که اتصال بین مناطق خاصی از مغز – که قبلاً در هنگام احساس گناه در افرادی که سابقه افسردگی دارند کاهش می یابد -می تواند در یک جلسه با آموزش نوروفیدبک  که از طریق تصویربرداری رزونانس مغناطیسی عملکردی (fMRI) ، که قبل و بعد از آن گرفته شده تقویت شود.

 

این تحقیق توسط سازمان های موسسه تحقیق  و آموزش، دانشگاه فدرال ریودوژانیر برزیل و (UFRJ) و دانشگاه فدرال ABC با همکاری کالج کینگ لندن در انگلستان انجام شد.

این مقاله در اکتبر 2019 در مجله Neuroimage منتشر شده است.

 

اختلال افسردگی اساسی (MDD) ، که به عنوان افسردگی نیز شناخته می شود ، نوعی اختلال روانی است که در اثر مجموعه ای از عوامل اجتماعی ، روانی و بیولوژیکی ایجاد می شود.

 

این علائم با از بین رفتن مداوم علاقه و لذت در زندگی روزمره و شیوع احساسات منفی مانند خلق و خوی پایین ، سرزنش خود و عزت نفس پایین مشخص می شود.

 

براساس داده های سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، سال گذشته ، افسردگی بیش از 300 میلیون نفر در جهان را تحت تأثیر قرار داده و به ناتوان ترین بیماری دوران معاصر تبدیل شده است.

با توجه به جدی بودن این مشکل در بهداشت عمومی جهانی ، جوامع پزشکی و علمی به طور فزاینده به دنبال درک اختلال افسردگی هستند و هدف از این امر ، توسعه روشهای درمانی جدید و بهبود کیفیت زندگی بیماران است.

 

مطالعه اختلال افسردگی اساسی (MDD)  از طریق fMRI ( تکنیکی که به محققان امکان می دهد ساختار مغز و عملکرد مغز را به روش غیر تهاجمی تجزیه و تحلیل کنند )در مقاله اخیر که منتشر شده براساس این یافته علمی است که مبتلایان به افسردگی ، حتی هنگام بهبودی ، ارتباط کمتری بین دو ناحیه خاص درمغز که احساس گناه را تجربه میکنند نشان می دادند.

این دو ناحیه شامل : قدامی کناری (ATL) و سینگولای تحتانی قدامی(SCC).

 

این مطالعه به تبادل اطلاعات بین این ساختارها اشاره دارد ، زیرا آنها مستقیماً با تفسیر تعاملات اجتماعی در ارتباط هستند.

 

این مطالعه بر احتمال تقویت این اتصالات از طریق نوروفیدبک ، برنامه ای که به شرکت کنندگان امکان می دهد فعالیت های مغزی خود را در زمان واقعی مشاهده و اصلاح کنند ، انجام شد.

 

اگرچه در مراحل اولیه ، نتیجه کاملاً چشمگیر بود: تنها در یک جلسه تمرینی ، شرکت کنندگان ارتباط محکم تری را بین مناطق ذکر شده نشان دادند و از افزایش عزت نفس پس از تعامل نوروفیدبک خبر دادند.

 

 

منبع 

 

مریم عبداللهی 

روانشناس و نوروتراپیست

درمانگر تخصصی کودکان

با بیش از 14 سال تجربه


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *