با نوروفیدبک عزت نفستان را افزایش دهید – بهترین مرکز نوروفیدبک در خیابان شریعتی

با نوروفیدبک عزت نفستان را افزایش دهید – بهترین مرکز نوروفیدبک در خیابان شریعتی

 

 

این تحقیقات نشان داد که اتصال بین مناطق خاصی از مغز – که قبلاً در هنگام احساس گناه در افرادی که سابقه افسردگی دارند کاهش می یابد -می تواند در یک جلسه با آموزش نوروفیدبک  که از طریق تصویربرداری رزونانس مغناطیسی عملکردی (fMRI) ، که قبل و بعد از آن گرفته شده تقویت شود.

 

این تحقیق توسط سازمان های موسسه تحقیق  و آموزش، دانشگاه فدرال ریودوژانیر برزیل و (UFRJ) و دانشگاه فدرال ABC با همکاری کالج کینگ لندن در انگلستان انجام شد.

این مقاله در اکتبر 2019 در مجله Neuroimage منتشر شده است.

 

اختلال افسردگی اساسی (MDD) ، که به عنوان افسردگی نیز شناخته می شود ، نوعی اختلال روانی است که در اثر مجموعه ای از عوامل اجتماعی ، روانی و بیولوژیکی ایجاد می شود.

 

این علائم با از بین رفتن مداوم علاقه و لذت در زندگی روزمره و شیوع احساسات منفی مانند خلق و خوی پایین ، سرزنش خود و عزت نفس پایین مشخص می شود.

 

براساس داده های سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، سال گذشته ، افسردگی بیش از 300 میلیون نفر در جهان را تحت تأثیر قرار داده و به ناتوان ترین بیماری دوران معاصر تبدیل شده است.

با توجه به جدی بودن این مشکل در بهداشت عمومی جهانی ، جوامع پزشکی و علمی به طور فزاینده به دنبال درک اختلال افسردگی هستند و هدف از این امر ، توسعه روشهای درمانی جدید و بهبود کیفیت زندگی بیماران است.

800x450 - با نوروفیدبک عزت نفستان را افزایش دهید - بهترین مرکز نوروفیدبک در خیابان شریعتی

 

مطالعه اختلال افسردگی اساسی (MDD)  از طریق fMRI ( تکنیکی که به محققان امکان می دهد ساختار مغز و عملکرد مغز را به روش غیر تهاجمی تجزیه و تحلیل کنند )در مقاله اخیر که منتشر شده براساس این یافته علمی است که مبتلایان به افسردگی ، حتی هنگام بهبودی ، ارتباط کمتری بین دو ناحیه خاص درمغز که احساس گناه را تجربه میکنند نشان می دادند.

این دو ناحیه شامل : قدامی کناری (ATL) و سینگولای تحتانی قدامی(SCC).

 

این مطالعه به تبادل اطلاعات بین این ساختارها اشاره دارد ، زیرا آنها مستقیماً با تفسیر تعاملات اجتماعی در ارتباط هستند.

 

این مطالعه بر احتمال تقویت این اتصالات از طریق نوروفیدبک ، برنامه ای که به شرکت کنندگان امکان می دهد فعالیت های مغزی خود را در زمان واقعی مشاهده و اصلاح کنند ، انجام شد.

 

اگرچه در مراحل اولیه ، نتیجه کاملاً چشمگیر بود: تنها در یک جلسه تمرینی ، شرکت کنندگان ارتباط محکم تری را بین مناطق ذکر شده نشان دادند و از افزایش عزت نفس پس از تعامل نوروفیدبک خبر دادند.

 

 

منبع 

 

20170417 135300 1 1 - با نوروفیدبک عزت نفستان را افزایش دهید - بهترین مرکز نوروفیدبک در خیابان شریعتی

مریم عبداللهی 

روانشناس و نوروتراپیست

درمانگر تخصصی کودکان

با بیش از 14 سال تجربه


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - با نوروفیدبک عزت نفستان را افزایش دهید - بهترین مرکز نوروفیدبک در خیابان شریعتی

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: