با نوجوانی که یک دوست را از دست داده است چگونه صحبت کنیم

 

 

صحبت با نوجوانی که  عزیزی را از دست داده

از دست دادن کسی که دوستش داریم برای همه، از جمله نوجوانان بسیار سخت است.شاید هیچ کس به اندازه یک نوجوان از چنین مواردی ناراحت نشود، بنابراین تلاش برای دلداری دادن به نوجوانی که  کسی را از دست داده کار دشواری خواهد بود. ممکن است نگران باشید که نکند حرف اشتباهی بزنید و باعث بدتر شدن حال او شوید. در حالی که شما نمی توانید فرد متوفی را بازگردانید اما می توانید با نوجوان صحبت کنید. اگر شما می دانید که نوجوان یک دوست را از دست داده حرفهایی وجود دارد که می توانید با گفتن آن ها به نوجوان در او احساس آرامش ایجاد کنید.

الف)  به نوجوان بگویید که  برای از دست دادن آن فرد ناراحت هستید. او را در آغوش بگیرید و به او بگویید اینکه در چنین مواقعی احساس ناراحتی کند کاملاً طبیعی است. فرصتی فراهم کنید تا بفهمد هر زمان که نیاز به صحبت دارد شما کنار او هستید. به او نگویید می دانید چه احساسی دارد و یا همه چیز بهتر خواهد شد.

ب)    هنگامی که نوجوان در مورد از دست دادن کسی که دوست داشت صحبت می کند با دقت به حرفهایش گوش دهید، سعی کنید با او ارتباط چشمی برقرار کنید و نزدیک او  بنشینید.  اجازه دهید هر چه نیاز دارد بگوید و قبل از تمام شدن حرف هایش چیزی به او نگویید.

ج)    گفتن جملاتی مثل گریه نکن یا قوی باش به نوجوان اندوهگین شما  احساس شرمندگی می دهد.گفتن این جملات شرایطی ایجاد می کند تا نتوانید به صحبت بیشتر با او ادامه دهید.در عوض در مورد رابطه اش با فرد متوفی و این که خانواده اش چه می کنند سؤال کنید. پرسیدن این سؤالات به او اجازه می دهد تا او احساسات خود را ابراز کند و آن ها را در خود نگه ندارد.

د)    نوجوان خود را تشویق کنید تا  در گروه های حمایتی عضو شود، او می تواند احساسات خود را با کسانی که دوستی را از دست داده اند به اشتراک بگذارد. آنها همچنین می توانند توصیه هایی برای چگونگی کنار آمدن با درد ارائه دهند، دانستن اینکه اشخاص دیگری هم هستند که عزیزی را از دست داده اند، به آنها کمک می کند تا بدانند تنها نیستند.

منبع:

ehow


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

1 دیدگاه دربارهٔ «با نوجوانی که یک دوست را از دست داده است چگونه صحبت کنیم»

  1. مطلب خوبی بود. من محبت و اشتراک عاطفی بدنی مثل آغوش گرفتن و گرفتن دست و شانه را خیلی موثرتر می دانم از بقیه گزینه ها.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *