با “دمانس عروقي” آشنا شويد!

dementia-300x336

دمانس عروقي” دومين علت شايع “اختلال فراموشي” در سالمندان محسوب ميگردد. بسياري از افراد هنگاميكه دچار فراموشي ميشوند، آنرا دمانس عروقي تلقي نميكنند، زيرا اين اختلال مشخصه كمتري نسبت به بيماري آلزايمر دارد. تشخيص اين اختلال نيز بسيار دشوار است، بنابراين بطور قطع نميتوان گفت چه تعداد افراد از دمانس عروقي رنج ميبرند. درحال حاضر برآوردهاي نسبي نشان ميدهد حدود 15% الي 20% از اختلالات فراموشي در سالمندان ناشي از دمانس عروقي است.

بهترين برنامه درمان، تشخيص علت اصلي آن ميباشد. در صورتيكه دمانس عروقي تشخيص داده شود، ايجاد تغييراتي در سبك زندگي ميتواند به پيشگيري از بروز آسيب هاي احتمالي در آينده كمك كند.

 

دمانس عروقي چيست؟

در مقايسه با بيماري آلزايمر كه هنگامي رخ ميدهد كه سلول هاي عصبي مغز از بين ميروند، دمانس عروقي زماني اتفاق مي افتد كه خون كه حاوي اكسيژن و مواد مغذي است، به اندازه كافي به بخشي از مغز نميرسد.

اگرچه بيماري آلزايمر و دمانس عروقي به طرق مختلفي بروز ميابند، اما اين امكان وجود دارد كه فردي در آن واحد هم به بيماري آلزايمر و هم به دمانس عروقي دچار شود. متاسفانه دلايل متعددي مبني بر دخالت عوامل خطرآفرين وجود دارد كه به بروز دمانس عروقي كمك ميكند و در صورت اقدام نكردن، اجازه ميدهد اين اختلال پيشروي كرده و در نهايت به بيماري آلزايمر منجر گردد.

 

چنانچه تصور ميكنيد خود يا يكي از عزيزانتان از اين اختلال رنج ميبريد، همين امروز با مشاوران و متخصصان کلینیک فوق تخصصی آلومینا تماس حاصل نماييد. جهت برقراری ارتباط با مشاوران و متخصصان کلینیک فوق تخصصی آلومینا می توانید از شماره های تماس موجود بر روی صفحه وب سایت استفاده نماييد.

 

گردآوري و ترجمه: مينو زرفش

منبع :    www.webmd.com

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x