سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

با بازی درمانی به جنگ استرس های فرزندتان بروید

121008014742-real-simple-manage-child-story-top

بازی درمانی تکنیکی است که درحین انجام آن کودک می تواند به بیان احساساتش بپردازد و درمانگر با استفاده از بازی درمانی و همدلی با کودک ، به همراه او به جنگ استرس های عاطفی و ضربه های روحی او می رود.

ازتکنیک بازی درمانی درکودکانی که میزان درک آنها بطور عادی بین 3 تا 12 سالگی است بطورمؤثر استفاده می شود. این کودکان ممکن است به عللی ازجمله مشکلات خانوادگی مانند جدایی والدین، رقابت با خواهرو برادر، جویدن ناخن، شب ادراری، پرخاشگری و آزار، عدم رشد اجتماعی و مورد آزارجنسی واقع شدن درگیر استرس ها و ضربه های عاطفی  شده باشند.

این موضوع درمورد دانش آموزانی هم که ناتوانی آنها در درس خواندن منشا اضطراب و آشفتگی روحی  است، صدق می کند.

متحصصان بازی درمانی عقیده دارند که این روش به کودک اجازه می دهد تا با دنیایی درمقیاس کوچک تر روبرو شود و دراین دنیای کوچک کارهایی انجام دهد که دردنیای واقعی قادربه انجام آن نیست.

کودک با بازی کردن با وسایل خاص انتخاب شده درکنارشخصی که واکنش های هدفمندی نشان می دهد، احساسات پنهان خود را رها کرده و آنها را بیان می کند و اینجا است که درمانگر با پیداکردن مشکل، کودک را همراهی و حمایت می کند.

دراکثر روش های روان درمانی، درمانگر هرچه را که کودک از او بخواهد بدون چون و چرا می پذیرد. او هرگز با کودک برخورد تند نمی کند، با کودک بحث نمی کند، او را اذیت نمی کند و دست نمی اندازد، پند و اندرز نمی دهد و درمورد اشتباه بودن افکارو احساسات کودک نظرنمی دهد.

Children-and-Blocks

بهتراست محیطی برای کودک بوجود بیاوریم که احساس امنیت کرده و بداند که آنجا تنبیهی درکارنیست. اما با این حال لازم است که محدودیتهای خاصی نیز وجود داشته باشد. بطورمثال جلوی کارهایی مانند ازبین بردن وسایل، حمله به مربی، و یا ماندن بیش از زمان تعیین شده باید گرفته شود.

[divider]

گردآورنده : مینو شفیعی

مرکز تخصصی موسیقی درمانی و بازی درمانی آلومینا

[divider]

خدمات تخصصی بازی درمانی،موسیقی درمانی و نمایش درمانی خلاق در مرکز واحد شرق(رسالت) آلومینا ارائه می گردد
جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید

 

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: