با بازی درمانی به جنگ استرس های فرزندتان بروید

121008014742-real-simple-manage-child-story-top

بازی درمانی تکنیکی است که درحین انجام آن کودک می تواند به بیان احساساتش بپردازد و درمانگر با استفاده از بازی درمانی و همدلی با کودک ، به همراه او به جنگ استرس های عاطفی و ضربه های روحی او می رود.

ازتکنیک بازی درمانی درکودکانی که میزان درک آنها بطور عادی بین 3 تا 12 سالگی است بطورمؤثر استفاده می شود. این کودکان ممکن است به عللی ازجمله مشکلات خانوادگی مانند جدایی والدین، رقابت با خواهرو برادر، جویدن ناخن، شب ادراری، پرخاشگری و آزار، عدم رشد اجتماعی و مورد آزارجنسی واقع شدن درگیر استرس ها و ضربه های عاطفی  شده باشند.

این موضوع درمورد دانش آموزانی هم که ناتوانی آنها در درس خواندن منشا اضطراب و آشفتگی روحی  است، صدق می کند.

متحصصان بازی درمانی عقیده دارند که این روش به کودک اجازه می دهد تا با دنیایی درمقیاس کوچک تر روبرو شود و دراین دنیای کوچک کارهایی انجام دهد که دردنیای واقعی قادربه انجام آن نیست.

کودک با بازی کردن با وسایل خاص انتخاب شده درکنارشخصی که واکنش های هدفمندی نشان می دهد، احساسات پنهان خود را رها کرده و آنها را بیان می کند و اینجا است که درمانگر با پیداکردن مشکل، کودک را همراهی و حمایت می کند.

دراکثر روش های روان درمانی، درمانگر هرچه را که کودک از او بخواهد بدون چون و چرا می پذیرد. او هرگز با کودک برخورد تند نمی کند، با کودک بحث نمی کند، او را اذیت نمی کند و دست نمی اندازد، پند و اندرز نمی دهد و درمورد اشتباه بودن افکارو احساسات کودک نظرنمی دهد.

Children-and-Blocks

بهتراست محیطی برای کودک بوجود بیاوریم که احساس امنیت کرده و بداند که آنجا تنبیهی درکارنیست. اما با این حال لازم است که محدودیتهای خاصی نیز وجود داشته باشد. بطورمثال جلوی کارهایی مانند ازبین بردن وسایل، حمله به مربی، و یا ماندن بیش از زمان تعیین شده باید گرفته شود.

[divider]

گردآورنده : مینو شفیعی

مرکز تخصصی موسیقی درمانی و بازی درمانی آلومینا

[divider]

خدمات تخصصی بازی درمانی،موسیقی درمانی و نمایش درمانی خلاق در مرکز واحد شرق(رسالت) آلومینا ارائه می گردد
جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *