با این کار احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید

 

تمرینی که به شما آموزش خواهم داد نیاز است که به طور مرتب و مداوم انجام شود تا اثر بخشی ان را بیشتر لمس کنید.

 

تمرین روان

 

قبل از اینکه به رختخواب بروید یک قلم و کاغذ داشته باشید و 3 تا از کارهای خوب و دوست داشتنی را که آن روز انجام دادید را یادداشت کنید مهم است این تمرین را 30 روز متداوم انجام دهید.

البته دقت کنید حتما نباید 3 تا کار بزرگ را یادداشت کنید به عنوان می توانید یادداشت کنید که خیلی خوشحال شدم در را برای همکارم باز کردم و یا اینکه در ترافیک توانستم خلق و خوی خودم را کنترل کنم تا عصبانی نشوم.

 

برای کسی که افسرده است احساس می کند که چرا باید این فعالیت را انجام دهد و به چه دردی می خورد ؟ تحقیقات نشان میدهد که افراد مبتلا به افسردگی  نسبت به مواد مربوط به خود نگرش منفی دارند و هیچ  کنترل توجهی بر روی رفتارهای حتی مثبت خود ندارند و مدام منفی تعبیر می کنند ،آنها تمایل به نشخوار بر روی مشکلات دارند رها و به چیز دیگری جز مشکل نمی اندیشند.

 

در اصل، افراد مبتلا به افسردگی به طور کلی زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد آنچه آنها در مورد دوست خوددوست ندارند می کنند و متوقف کردن این افکار برایشان سخت است .

 

تحقیقات نشان می دهد که این تمرین بسیار ساده نیاز به تلاش بیشتر و توجه به خلاصی از شر این فرایند فکری منفی  دارد .این تمرین ساده اساسا به شما کمک می کند تا با قدرت بیشتری خود را از قید این جریانات فکری رها سازید و مسیر ذهن را به جنبه های مثبت خود تغییر دهید ، این تمرین نوعی توجه انتخابی است .

 

این کار شروعی برای آگاهی بیشتر از صفات مثبت خودتان می باشد و بهتر می توانید رویدادهای اطراف خود را تفسیر کنید و انتقاد کمتری نسبت به خود خواهید کرد و به مرور به ارزش های خود پی خواهید برد.

 

اما به یاد داشته باشید: سلامت روان شما همراه با سلامت جسمی تان می باشد و در کنار این تمرین از ورزش نیز میتوانید استفاده کنید.

 

منبع :

psychologytoday

 

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست

 

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x