بازی درمانی برای کودکان | مرکز بازی درمانی کودک | اهمیت بازی درمانی

بازی درمانی
بازی درمانی

بررسی ها نشان داده اند که بازی به اندازه عشق برای شادی و رفاه انسان مهم است. فیلسوفان و متفکران بزرگی مانند افلاطون و ارسطو نیز به اهمیت بازی و تاثیر آن بر انسان اشاره کرده اند. در ادامه به چند مورد از مهم ترین مزیت های بازی کردن می پردازیم.

بازی زبان کودک است و نوعی سرگرمی و لذت محسوب می شود. کودک از طریق بازی کردن می تواند خود را نشان دهد، بشناسد، استعدادهایش شکوفا شود و اعتماد به نفس خود را بالا برد. بازی باعث کاهش استرس و بی حوصلگی می شود و برقراری ارتباط با دیگران را راحت می سازد.

به علاوه بازی کردن به تمرین برخی مهارت ها کمک می کند. یادگیری و رشد به بهترین شکل از طریق بازی کردن اتفاق می افتد.

بازی درمانی چیست؟

بازی درمانی برای کودکان مانند مشاوره برای بزرگسالان است. در حقیقت مشاور بازی را ابزاری برای بیان احساسات کودک می داند. در بازی درمانی ارتباطی پویا بین درمانگر آموزش دیده و کودک شکل می گیرد. درمانگر ابزار بازی را فراهم کرده و امکان برقراری یک ارتباط سالم و امن را برای کودک ایجاد می کند.

به این ترتیب کودک راحت تر می تواند افکار، احساسات و تجربیات خود را بیان کند. توضیح بازی درمانی برای کودک باید با زبان ساده و متناسب با سن کودک انجام شود.

فرایند بازی درمانی در حضور مشاور انجام می شود و چگونگی برقراری ارتباط با کودک به والدین آموزش داده می شود. بهترین روش برای برقراری ارتباط با کودک، به ویژه کودکانی که مشکلات رفتاری دارند، از طریق بازی است.

بازی درمانی نیازی به تجهیزات خاصی ندارد. تنها ابزار مورد نیاز در این روش درمانی اسباب بازی های کودک است.

لینک منبع

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *