بازی با کودک با بکارگیری روشهای درمانی

slider-1

 

هنگامی که پدرو مادر با کودک خود بازی می کنند درحقیقت رشد صحیح مغزاو را تضمین می کنند.
این جمله ازگفته های دافنا لندرث مدیرآموزش انستیتو بازی درمانی است. او دریک مصاحبه ویدئویی مزایای بازی کردن با کودکان با استفاده از روشهای درمانی را شرح داد.
تکنیک های مورد استفاده در بازی درمانی الگوهایی هستند که توسط والدین بخصوص مادرمورد استفاده قرارمی گیرند تا با شادی با نوزاد خود مشغول بازی شود. این نوعی تعامل است که مناسب نیازهای کودکان درسنین بالاتر( کودکان 3 یا 4 ساله تا سنین نوجوانی ) هم می باشد.
وابستگی جزو نیازهای اساسی هرانسانی است. هنگامی که والدین درحال انجام بازی درمانی با کودک خود هستند حتی قادرند اشکالات قبلی خود را برطرف کرده و آنها را جبران کنند. دلبستگی می تواند یک کودک خشمگین را آرام کند و به کودکی که با دیگران بیشترارتباط می گیرد، کمک کند. فعالیتهای مبتنی بر دلبستگی و بازی کردن می تواند برای کودکان یا حتی بزرگسالان چالشی ایجاد کند که درآن چیزهای شگفت انگیزی را تجربه کنند.
البته اگرکسی درمورد تربیت فرزند خود با مشکل روبرو شد و فرزندش کودکی بی توجه یا ناتوان دربرقراری ارتباط یا نگران و بی اعتماد به دیگران ، بیش فعال و سربه هوا شد، به این معنا نیست که پدرو مادرکوتاهی کرده و مقصرهستند.
با این حال، بازی درمانی و فعالیتهای مرتبط می تواند به کاهش این علائم در کودکان کمک کند. گاهی رفتارهای کودک تحت تأثیروجود علل بیولوژیکی قراردارد که باعث می شوند تا کودک چنین شخصیتی داشته باشد. تجربه های کودک هم می تواند عامل رفتارهای او باشد. درهرصورت توجه داشته باشید که بازی درمانی برپایه فعالیتهای مبتنی بردلبستگی کمک موثری درتقویت روابط شما با فرزندتان خواهد داشت.

[divider]

گردآورنده : مینو شفیعی

مرکز تخصصی موسیقی درمانی و بازی درمانی آلومینا

[divider]

خدمات تخصصی بازی درمانی،موسیقی درمانی و نمایش درمانی خلاق در مرکز آلومینا ارائه می گردد
جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *