بازی با کودک با بکارگیری روشهای درمانی

slider-1

 

محتوای صفحه (قابل کلیک)

هنگامی که پدرو مادر با کودک خود بازی می کنند درحقیقت رشد صحیح مغزاو را تضمین می کنند.
این جمله ازگفته های دافنا لندرث مدیرآموزش انستیتو بازی درمانی است. او دریک مصاحبه ویدئویی مزایای بازی کردن با کودکان با استفاده از روشهای درمانی را شرح داد.
تکنیک های مورد استفاده در بازی درمانی الگوهایی هستند که توسط والدین بخصوص مادرمورد استفاده قرارمی گیرند تا با شادی با نوزاد خود مشغول بازی شود. این نوعی تعامل است که مناسب نیازهای کودکان درسنین بالاتر( کودکان 3 یا 4 ساله تا سنین نوجوانی ) هم می باشد.
وابستگی جزو نیازهای اساسی هرانسانی است. هنگامی که والدین درحال انجام بازی درمانی با کودک خود هستند حتی قادرند اشکالات قبلی خود را برطرف کرده و آنها را جبران کنند. دلبستگی می تواند یک کودک خشمگین را آرام کند و به کودکی که با دیگران بیشترارتباط می گیرد، کمک کند. فعالیتهای مبتنی بر دلبستگی و بازی کردن می تواند برای کودکان یا حتی بزرگسالان چالشی ایجاد کند که درآن چیزهای شگفت انگیزی را تجربه کنند.
البته اگرکسی درمورد تربیت فرزند خود با مشکل روبرو شد و فرزندش کودکی بی توجه یا ناتوان دربرقراری ارتباط یا نگران و بی اعتماد به دیگران ، بیش فعال و سربه هوا شد، به این معنا نیست که پدرو مادرکوتاهی کرده و مقصرهستند.
با این حال، بازی درمانی و فعالیتهای مرتبط می تواند به کاهش این علائم در کودکان کمک کند. گاهی رفتارهای کودک تحت تأثیروجود علل بیولوژیکی قراردارد که باعث می شوند تا کودک چنین شخصیتی داشته باشد. تجربه های کودک هم می تواند عامل رفتارهای او باشد. درهرصورت توجه داشته باشید که بازی درمانی برپایه فعالیتهای مبتنی بردلبستگی کمک موثری درتقویت روابط شما با فرزندتان خواهد داشت.
[divider]

گردآورنده : مینو شفیعی

مرکز تخصصی موسیقی درمانی و بازی درمانی آلومینا

[divider]

خدمات تخصصی بازی درمانی،موسیقی درمانی و نمایش درمانی خلاق در مرکز آلومینا ارائه می گردد
جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - بازی با کودک با بکارگیری روشهای درمانی

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: