درمان رایگان افسردگی با نور درمانی (لایت تراپی)

چگونه با کمک نور درمانی افسردگی مان را درمان کنیم

 

امروزه زندگی در آپارتمان ها و خانه های کوچک با نور های کم یا با طراحی های جدید که نور بسیار کمی وجود دارد امکان ابتلا به افسردگی را افزایش داده است و این مسئله نیز در ایران در حال شیوع می باشد.

در چندین متاآنالیز (ترکیب داده‌های جمع‌آوری‌ شده از مطالعات مختلف و مرور نتایج آن‌ها با روش‌های آماری و جمع‌بندی منسجم نتایج) در طی بررسی بیش از بیست مطالعه ، محققان به این نتیجه حیرت انگیز رسیدند که نور درمانی می تواند به اندازه داروهای ضد افسردگی در درمان افسردگی موثر باشد (منبع). با این وجود چون نور به اندازه داروسازی سودآور نیست ، تحقیقات کمتری در مورد این روش ارزان درمانی انجام شده است.

نور درمانی افسردگی

نور درمانی یکی از درمان های موثر در افسردگی به شمار می آید،البته بیشتر این روش برای درمان افسردگی های فصلی مورد استفاده قرار میگیرد،با این روش مراجع در یک اتاق نور قرار میگیرد واتاق به گونه ای طراحی شده است که هر دو نوع نور تیره وروشن وتار به یک میزان تابیده میشود.

از آنجا که افراد مبتلا به افسردگی معمولاً سطح کمی سروتونین را تجربه می کنند ، این افراد می توانند از استفاده از لامپ های نور درمانی بهره مند شوند. لامپ های نوردرمانی حتی می توانند به افراد مبتلا به اختلالات خواب – مانند بی خوابی ، جت لگ ، یا بی خوابی ناشی از تغییر در برنامه های شیفت کاری – کمک کنند ، زیرا نور درمانی می تواند به تنظیم ریتم شبانه روزی طبیعی ما کمک کند  و همچنین به ما در مبارزه با خستگی و بی قراری کمک می کند.

عوارض نوردرمانی

 

نور درمانی معمولا بدون عارضه است ولی گاهی با عوارض جانبی همراه است که شامل موارد زیر است:

این روش درمان ممکن است در کنار روش های دیگر درمانی به کار گرفته شود وحتی گاهی پزشک، به خود فرد نیز ،انواع نورهای مصنوعی را تجویز می کند.

5 1 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x