سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

اگر کودکتان ناخواسته تصاویر مستهجنی را دید چه کنیم؟- روانشناس کودک

اگر کودکتان ناخواسته تصاویر مستهجنی را دید چه کنیم؟- روانشناس کودک

 

 

اگر کودک شما ناخواسته در اینترنت تصاویری را دید که نامناسب بوده و خارج از درک و فهم سن وی می باشد بهتراست در رابطه با وی این نکات را رعایت کنید:

 

1.شما مشکلی نخواهید داشت

به فرزندان خود را اطمینان دهید که وقتی آنها چیزی را نباید می بینند نگران نشوند و برای شما تعریف کنند زیرا بچه ها احساس ذاتی دارند که وای نباید به این موضوع نگه میکردند . آنها را تشویق کنید که با شما بیایند و با شما صحبت کنند  تاآنها در معرض دشواری قرار نگیرند.

2.این برای بزرگسالان است، نه برای بچه ها

دیدن تصاویر و فیلم های خارج از عرف  به دلیل کنجکاوی های جنسی می تواند بخشی سالمی از بلوغ جنسی باشد .بلوغ جنسی برای هر فرد بخش مهمی از زندگی اش می باشد و باید برای کودکان توضیح داده شود که برخی ازز اسباب بازیها مناس سنین کودکی است و برخی مناسب بزرگسالان اینها هم همین طور و برای کودکان نیست.

 

3 اگر کسی به تو این تصاویر را نشان داد این را بگو

گاهی پیش می آید که دوستان و همکلاسی ها  کودکانتان را در معرض این تصاویر و فیلم ها قرار میدهند . به کودکتان این را آموزش دهید که اگر در چنین شرایطی قرار گرفتند و دوستشان گفت که این فیلم خیلی جالبه دیدی؟ کودک شما سریعتا بگوید : من این فیلم رو ندیدم ولی فیلم دیگه ای دارم که خیلی جالبه و فیلمی که امن و در حدود سن خودشان است به دوستش بدهد و درواقع نوعی روش سریع حواسپرتی می باشد .

4.تلفن شما یک اسباب بازی نیست

قرار گرفتن در معرض عکاسی زیاد زمانی شروع می شود که بچه ها به طور منظم به یک گوشی هوشمند دسترسی پیدا کنند، به همین دلیل توصیه می شود قوانین و مرزها را تنظیم کنید.

این موضوع مانند رانندگی و ماشین است ،آیا شما کلید ماشینتان را به کودک میدهید؟ در واقع تلفن همراه شما هم مانند ماشین و به همان اندازه خطرناک است و او نباید به راحتی دسترسی داشته باشد و نباید به راحتی در جریان مکالماتتان قرار دهید.

 

آموزش ها و نواحی جنسی و حریم های شخصی بدن را را با توجه به سن و میزان درک کودکتان بدون هیچ خجالتی برای آنها توضیح دهید .

 

پیشگیری بهتر از درمان است  

 

 

 

منبع

مریم عبداللهی 

روانشناس و نوروتراپیست

درمانگر تخصصی کودکان


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: