اگر کودکتان ناخواسته تصاویر مستهجنی را دید چه کنیم؟- روانشناس کودک

اگر کودکتان ناخواسته تصاویر مستهجنی را دید چه کنیم؟- روانشناس کودک

 

 

اگر کودک شما ناخواسته در اینترنت تصاویری را دید که نامناسب بوده و خارج از درک و فهم سن وی می باشد بهتراست در رابطه با وی این نکات را رعایت کنید:

 

اگر کودکتان ناخواسته تصاویر مستهجنی را دید چه کنیم؟- روانشناس کودک, اگر کودکتان ناخواسته تصاویر مستهجنی را دید چه کنیم؟- روانشناس کودک

1.شما مشکلی نخواهید داشت

به فرزندان خود را اطمینان دهید که وقتی آنها چیزی را نباید می بینند نگران نشوند و برای شما تعریف کنند زیرا بچه ها احساس ذاتی دارند که وای نباید به این موضوع نگه میکردند . آنها را تشویق کنید که با شما بیایند و با شما صحبت کنند  تاآنها در معرض دشواری قرار نگیرند.

2.این برای بزرگسالان است، نه برای بچه ها

دیدن تصاویر و فیلم های خارج از عرف  به دلیل کنجکاوی های جنسی می تواند بخشی سالمی از بلوغ جنسی باشد .بلوغ جنسی برای هر فرد بخش مهمی از زندگی اش می باشد و باید برای کودکان توضیح داده شود که برخی ازز اسباب بازیها مناس سنین کودکی است و برخی مناسب بزرگسالان اینها هم همین طور و برای کودکان نیست.

 

3 اگر کسی به تو این تصاویر را نشان داد این را بگو

گاهی پیش می آید که دوستان و همکلاسی ها  کودکانتان را در معرض این تصاویر و فیلم ها قرار میدهند . به کودکتان این را آموزش دهید که اگر در چنین شرایطی قرار گرفتند و دوستشان گفت که این فیلم خیلی جالبه دیدی؟ کودک شما سریعتا بگوید : من این فیلم رو ندیدم ولی فیلم دیگه ای دارم که خیلی جالبه و فیلمی که امن و در حدود سن خودشان است به دوستش بدهد و درواقع نوعی روش سریع حواسپرتی می باشد .

4.تلفن شما یک اسباب بازی نیست

قرار گرفتن در معرض عکاسی زیاد زمانی شروع می شود که بچه ها به طور منظم به یک گوشی هوشمند دسترسی پیدا کنند، به همین دلیل توصیه می شود قوانین و مرزها را تنظیم کنید.

این موضوع مانند رانندگی و ماشین است ،آیا شما کلید ماشینتان را به کودک میدهید؟ در واقع تلفن همراه شما هم مانند ماشین و به همان اندازه خطرناک است و او نباید به راحتی دسترسی داشته باشد و نباید به راحتی در جریان مکالماتتان قرار دهید.

 

آموزش ها و نواحی جنسی و حریم های شخصی بدن را را با توجه به سن و میزان درک کودکتان بدون هیچ خجالتی برای آنها توضیح دهید .

 

پیشگیری بهتر از درمان است  

 

 

 

منبع

اگر کودکتان ناخواسته تصاویر مستهجنی را دید چه کنیم؟- روانشناس کودک, اگر کودکتان ناخواسته تصاویر مستهجنی را دید چه کنیم؟- روانشناس کودک

مریم عبداللهی 

روانشناس و نوروتراپیست

درمانگر تخصصی کودکان

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x