انعطاف پذیری مغز چیست؟!

تمرینات انعطاف پذیری مغز

همان طور که در پاراگراف های پیشین به آن اشاره گشت، انعطاف پذیری و شکل گیری مغز همان توانایی مغز به تغییر از نظر فیزیکی و کارکردی (پزشكي  آنچه كه كاركرد اندام را تحت تاثير قرار مي دهد ولي در ساختمان آن تغييرى به وجود نمي آورد) است.

علم شکل پذیری سلسله اعصاب مغز و خود مغز به تنهایی مبنای روش های بالینی اثبات شده پرورش مغز یا ذهن است.

 

 

روش های غیر تخریبی (پزشكي  بدون ورود در حفره ى بدني يا رسوخ در پوست )

 

یکی از ویژگی های قابل توجه روش های درمانی مبتنی بر انعطاف پذیری این است که بیمار به مصرف هیچ گونه دارویی نیاز ندارد.

تنها از طریق انجام فعالیت های چالشی و مکرر است که می توان مغز را کار دیده کرد. قطعا شرایطی نیز وجود دارد که بیمار ملزم به مصرف دارو می شود و با تشکر از علم و تکنولوژی قدم های موثری در این زمینه برداشته شده است.

اما در دوره ای که افراد بیشتر به مصرف دارو روی می آورند که اثرات جانبی احتمالی فروانی نیز بهمراه دارد، نتیجه ای که می توان گرفت این است که پیشرفت های علمی که در زمینه سلامت و بهداشت انسان صورت می گیرد از منابعی با روش های تخریبی یا فرسایشی کمتری ست.

 

 

تحولی جدید در علم عصب شناسی

توجه روزافزون به مغز و عملکرد آن سبب ایجاد تحولی عظیم در زمینه سلامت مغز و علم سنجش تغییرات مغز شده است.

علاوه بر کارهای تئوری که در این حوزه صورت گرفته است، با گذشت زمان دانشمندان و شخصیت های برجسته فعال در علم انعطاف پذیری مغزی از سرتاسر جهان توجه بیشتری به روش های درمانی مبتنی بر انعطاف پذیری مغزی برای درمان طیف گسترده ای از دیگر مشکلات روحی، روانی و ادراکی نشان می دهند.سرانجام، برنامه های درمانی مبتنی بر انعطاف پذیری مغزی ممکن است به بیماران روان گسیخته و دچار اسکیزوفرنی کمک کند تا زندگی معمولی همچون انسان های عادی داشته باشند.

این روش به موسیقیدانانی که از بیماری اختلال تونوس ، دش ماهيچگي (پزشكي ـ اختلال كشيدگي طبيعي عضلاني ) رنج می برند، این توانایی را می دهد تا دوباره بدون احساس هیچگونه دردی بنوازند.

در یک فاصله زمانی، افرادی که در مراحل اولیه بیماری  آلزایمر هستند دچار رکود می شوند؛ یعنی  پیشرفت بیماری آنها متوقف می شود. بیماران سرطانی که بدلیل اثرات جانبی شیمی درمانی،  اعضای بدنشان دچار اختلال عملکرد شده است، دوباره توانایی خود را باز می یابند. قربانیان ضایعه مغزی مهارت هایی را که فراموش کرده بودند، از نو می آموزند.

 

در ادامه:تمرینات انعطاف پذیری مغز در زندگی روزمره

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *