انعطاف پذیری مغز چیست؟!

 

 

انعطاف پذیری مغز

 

انعطاف پذیری مغز یا  همان شکل پذیری سلسله اعصاب مغز، واژه ای است که توسط متخصصان علم عصب شناسی به کرات استفاده می شود و به توانایی مغز به تغییر در هر دوره سنی اشاره دارد.

همان طور که می دانید، انعطاف پذیری نقش مهمی را در رشد و نمو مغز یا ذهن و  شکل گیری شخصیت های منحصربفرد و متمایز ما ایفا می کند. علم شکل پذیری سلسله اعصاب مغز و خود مغز به تنهایی مبنای روش های بالینی اثبات شده پرورش مغز یا ذهن است.

 

چگونگی تغییرات مغز

در واقع علم انعطاف پذیری، مطالعه و پژوهش بر روی یک فرآیند فیزیکی و جسمی است.  ماده ى خاكسترى مغز و نخاع شوكي (شامل ياخته هاى عصبي چند رشته ى عصبي) توانایی ضخیم و غلیظ شدن و در مقابل کوچک شدن را دارد.

اتصالات عصبی می توانند تخلیص شوند و از نو ساخته شوند و یا قوی و ضعیف شوند. تغییر و تحول در ساختار فیزیکی مغر سبب تغییر در توانایی های ما می گردد. برای مثال، هر زمان که ما یک نوع رقص یاد میگیریم، تغییرات آن در ذهن نیز منعکس می شود: گذرهای عصبی جدید تازه شکل گرفته دستوراتی را درباره چونگی انجام هر مرحله از رقص به مغز ارسال می کنند.

هر زمان که ما نام شخصی را فراموش می کنیم، تغییراتی در مغز یا ذهن ما ایجاد می گردد- گذرهای عصبی که زمانی به حافظه ما متصل بودند، یا دچار تنزل و فروسان شده اند و یا از هم گسسته شده اند. براساس مثال ذکر شده، تغییرات ایجاد شده در مغز یا سبب پرورش و پیشرفت توانایی ما می گردد  (یادگیری یک مرحله از رقص) و یا موجب تضعیف آن می شود (فراموش کردن نام کسی).

 

 

در ادامه :رشد فرآيند يادگيرى و فهم و داورى و دوران افول آن


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *