انتقال احساس شادی از طریق بوی عرق

 

 

نویسنده  ارشد این مطالعه سمین از دانشگاه اوترخت در هلند گفته است که : ترکیبات شیمیایی تعریق در هنگام شادی قابل تشخیص است .

 

عرق کردن

 

در مطالعات گذشته نشان داده شده بود که تعریق ، میزان هیجانات منفی را در مقابل  دیگران نشان میدهد اما مطالعات کمی در مورد میزان تعریق  در هنگام  هیجانات مثبت  انجام شده است.

 

برای رسیدن به این یافته ها سمین و همکارانش بر روی 12 مردی که هیچ گونه  اختلال روانی و یا دارو و یا سیگار مصرف نمی کردند بررسی هایی انجام دادند.

 

از آن مردان خواسته شد تا در یک آزمایش به تماشای یک ویدئو کلیپ بپردازند و میزان تعریق آنها با توجه به یکی از احساسات : ترس ، شادی و بدون هیچ احساسی مورد نادازه گیری قرار گرفتند.

 

و همچنین احساسات ضمنی  شرکت کنندگان در آزمایش مورد بررسی قرار گرفت، قبل از شروع آزمایش از مردان خواسته شد تا خودشان را شستشو داده و با یک پد زیر بغلشان را کاملا خشک کنند.

 

در طول مدت مطالعه، از مردان خواسته شد تا از مصرف الکل، مواد غذایی بد بو و از درگیر شدن در ورزش و فعالیت جنسی خودداری کنند.

 

یافته ها نشان داده هر دو احساسات مثبت و منفی می توانند از طریق بوی حاصل از تعریق منتقل شوند.

 

در یک آزمایش دوسوکور در 36 خانم که هیچ گونه اختلال روانی و مشکل خاصی نداشتند خواسته شد تا بوی تعریق حاصل از هیجانات ترس، شادی و ناراحتی در مردان را مورد بررسی قرار دهند و اندازه گیری کنند.

 

محققان توضیح دادند که  زنان به طور خاص نسبت به بوی عرق مردان در هیجانات مثبت احساس بهتر و حساسیت بیشتری داشتند ، همچنین آنها دریافتند زنانی که در معرض عرق ناشی از شادی مردان بودند ،فرآیند  پردازش ادراکی انها نیز همراه با شادی را نشان میداد.

 

و متوجه شدند که ایجاد تغییر و بوی تعریق نه تنها در موقعیت های هیجانی منفی ، بلکه در موقعیت های هیجانی مثبت هم قابل انتقال است ، محققان دریافتند که  از بوی عرق افراد می توان به میزان احساسات آنها پی برد.

 

 

 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *