اقداماتی جهت جلوگیری از سوءاستفاده جنسی در کودکانمان یا ترمیم آنها

هشدار: با دقت بخوانید

پیشنهاد برای والدین

*** با خانواده های دیگری که دچار چنین مشکلی شده اند ارتباط داشته باشید و داوطلبانه گروهی را تشکیل دهید مانند گروهای بازی.

*** به کودکانتان قانونمند بودن را آموزش دهید و هنگامی که عصبانی هستید آن ها را تنبیه نکنید بیشتر سعی کنید خودتان را به داشتن آرامش دعوت کنید.

*** به خاطر داشته باشید که داشتن نظم و قانون راهی برای آموزش به فرزندتان است.

***برای تشویق کردن رفتار خوب فرزندتان، از امتیازها استفاده کنید تا بتوانید به آنها کمک کرده و بتوانید آنها را کنترل کنید.

 *** رفتار خودتان را مورد بررسی قرار دهید زیرا سوء استفاده نه تنها آسیب جسمی است بلکه می تواند اثرات و خسارات روحی عمیقی نیز وارد کند.

***والدینی باشید که بدون سرزنش کردن و انتقاد ، با اقدامات مناسب و لازم به این کودکان آموزش دهید تا بهتر بتوانند مشکلاتشان را حل و فصل کنند.

*** در جهت بهترین ومناسب ترین روش برخورد با این کودکان  ، آموزش ببینید تا راحت تر به آنها کمک کنید.

 

*** بعد از فعالیت های مدرسه کودکان ،والدین باید  در کلاس های اموزشی  جهت برنامه های نظارتی و اینکه چطور به کودکان آموزش دهند مراقب خود باشند و خودشان را از آسیب ایمن نگه دارند ،آموزش ببینید و شرکت کنند  و سعی کنند با گروهایی که در جامعه بر این اساس شکل گرفته اند هم نوا شوند .

 

*** به کودکان حقوق مربوط به خودشان را آموزش دهید تا بدانند که آنها دارای حقوق خاصی هستند و حس امنیت رابه آنها باید القا کنید تا کمتر خودشان را مقصر بدانند و اگر اتفاقی رخ دهد راحت تر آن را گزارش دهند.

 

*** برنامه های پیشگیرانه را پشتیبانی کنید چرا که گاهی نیاز است شما برنامه هایی را بعد از این اتفاق پیگیری کنید.

 

*** تهیه برنامه هایی برای جلوگیری از سوءاستفاده مجدد برای کودکان و آموزش خانواده های آنها مانند مشاوره خانواده و ویزیت در منزل توسط پرستاران نیاز است.

 

*** باید بدانید کودک آزاری چیست و اینکه یک کودکی که  تحت سوءاستفاده جسمی و جنسی قرار گرفته است نوعی بدرفتاری با وی شده که حاصل بی توجهی والدین و کسی که مراقب کودک بوده است میباشد که همه آنها تنها به فکر تهیه غذا و پوشاک برای وی بوده اند .

 

*** کودکان تنها از لحاظ فیزیکی مورد سوءاتفاده قرار نمی گیرند بلکه از لحاظ عاطفی نیز مورد آزار قرار میگیرند و این زمانی اتفاق می افتد که حتی گاهی از طرف والدین نیز طرد میشود و جدای از بقیه افراد خانواده قرار می گیرد.

*** سعی کنید نشانه های این  واقعه را بشناسید زیرا تنها نشانه های آن افسردگی نیست.

 

*** این کودکان ، از بعضی از بزرگترها می ترسند و به هر کسی نمی توانند اعتماد کنند،تغییرات ناگهانی در الگوهای خوابیدن،غذا خوردن انها ایجاد میشود و حتی می تواند منجر به رفتار جنسی نامناسب در آنها شود،پنهان کاری کنند و رفتارهای خصومت آمیزی را نسبت به خانواده داشته باشند .

 

*** اگر شاهد کودک آزاری هستید و یا نشانه هایی از آن را مشاهده کردید حتما به پلیس و مراجع قانونی گزارش دهید.

 

*** وقتی در مورد سوءاستفاده و آزار با کودک صحبت می کنید دقت کنید، زیرا ممکن است چیزهایی را بگوید که درست باشد .

 

منبع:

http://www.childabuse.org/educateadvocate/preventchildabuse

“همیشه پیشگیری بهتر از درمان است ،با اقدامات لازم از این وقعه وحشتناک در کودکانتان جلوگیری کنید”

 

 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *