یک روش ساده برای افزایش یادگیری

 

یک مطالعه جدید نشان می دهد که دریافت پاداش می تواند به یادگیری مهارت های جدید در حافظه شما کمک کند، به خصوص هنگامی که در طول روز چرت میزنید.

 

چرت زدن

 

این یافته ها که در دانشگاه ژنو انجام شده و در مجله الیف منتشر می شود، نشان می دهد که خاطرات مرتبط با پاداش ها ترجیحا  خواب باعث تقویت شده است. حتی یک چرت کوتاه پس از یک دوره آموزش سودمند است.

 

دکتر کینگا  محقق این تحقیق می گوید:

“پاداش به عنوان  آب بندی اطلاعات در مغز در طول یادگیری عمل می کند ، در هنگام خواب اطلاعات مطلوب بیش از اطلاعات مرتبط با پاداش کم تثبیت شده است و به نواحی از مغز که با حافظه بلند مدت ارتباط دارد منتقل می شود.

 

یافته های این تحقیق نشان میدهد که بی خوابی می تواند اثرات مخربی در موفقیت و همچنین یادگیری داشته باشد.

 

افرادی که خواب بهتری داشتند در این تحقیق از اعتماد به نفس بیشتری برای دستیابی به پاسخ صحیح در حین انجام آزمایش حافظه، حتی پس از سه ماه بودند.

 

اسکن های MRI نشان داد که گروهی که خواب کافی داشته اند فعالیت بیشتر از هیپوکامپ، منطقه کوچکی از مغز برای تشکیل خاطرات مهم را تجربه کرده اند. پس از سه ماه، همان گروه اتصال بین هیپوکامپ، قشر جلوی مغز میانی و جسم مخطط شان افزایش یافته بود را  نشان داد، این ها بخش هایی از مغز هستند که در تثبیت حافظه و پردازش دخیل هستند.

 

منبع :

sciencedaily.com

 

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست
  • درمانگر اختلالات خواب به صورت غیر دارویی
0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x