از کجا باید بفهمیم به رشد اجتماعی رسیده ایم؟

 

شاخص های رشد اجتماعی

رشد اجتماعی

1)استقلال

استقلال یکی از نخستین نشانه های رشد اجتماعی است یعنی اینکه فرد توانایی آن را داشته باشد که گاهگاهی هم تنها باشد و از این تنهایی لذت ببرد و منتظر پیدا کردن دوست و همکار نباشد.

 

2) حد استقلال

استقلال ویژه گی مهمی در رشد اجتماعی است اما در عین حال نکته ای در آن نهفته است که باید استخراج و استنباط شود و آن حد استقلال است ، زیاده روی در استقلال و به نوعی عقب ماندگی می انجامد چرا که شخص به موقع از افراد مجرب و صاحب نظر کمک نمی گیرد و در بعضی مواقع بدون کمک دیگران وبدون داشتن اطلاعات کافی اقدام به برنامه ریزی می کند یک انسان رشد یافته ضمن استفاده از همفکری دیگران هم کمک بگیرد .

یتیت

3) پذیرش مسئولیت

خیلی از افراد از زیر بار مسئولیت فرار می کنند و مدام به دنبال بهانه هستند اما یک انسان رشد یافته اجتماعی حتی اگر به آسانی بتواند از انجام کارها سر باز بزند باز هم چنین کاری نخواهد کرد.

پذیرش مسئولیت باعث میشود که فرد در موقعیت بالاتر قرار بگیرد و وظایف سنگین تری را متعهد شود و این به افزایش تجربه و کارآیی او کمک می کند.

4) آینده نگری

فرد درک می کند که تصمیمات امروزش ،ممکن است بر زندگی فرداها و سالهای آینده اش تاثیر بگذارد.بنابراین هرچه را بدست بیاورد خرج نمی کند .

البته تنظیم امور عاطفی و مالی بدین ترتیب ،مستلزم داشتن ذهنی توانا در پیش بینی و برنامه ریزی است.

5) میانه روی

نشانه دیگر یک انسان رشد یافته اجتماعی میانه روی است و حفظ تعادل ، برای این فرد هر چیزی سر جای خود می باشد .

کسانی که شخصیتی محکم دارند و به رشد واقعی رسیده اند،خودشان را به راحتی نمی بازند و از مسئولیت گریزان نیستند  تا مبادا شکست بخورند.

6) شوخی و بذله گویی

شکی نیست که هرکس در موقعیت هایی از زندگی خود با شرایطی روبرو میشود که موجب خنده میشود اما مهم ان است که چنین فردی که از نظر اجتماعی رشد یافته است می داند که در مواقع شوخی ، نباید جدی باشد و بلعکس ان نیز صادق است .

باید بدانیم که اکثر موقعیت های نامطبوع و ناراحت کننده زندگی با روح شوخ طبعی و بذله گویی می تواند به موقعیت های قابل تحمل تبدیل شود.

[divider]

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست
  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی مرکز آلومینا

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *