از این نوع پزشکان دوری کنید!

وسایل پزشکی

راهنمایی کلی برای  انتخاب پزشک مناسب

مطب کدام پزشکان نرویم؟!

1-پزشکانی که وقت کافی برای شما ندارند!

شلوغ بودن بیش از حد مطب پزشک شاید به شما این پیغام را منتقل کند که این پزشک باسواد یا باتجربه است.اما همه موضوع این نیست.دقت کنید که بعضی پزشکان اخلاق مدار حاضر نیستند زمان ویزیت بیماران را کوتاه نمایند تا تعداد ویزیت بیشتری در مطب داشته باشند. پزشکانی که در زمانی بسیار کوتاه شما را ویزیت میکنند معمولاً هرچقدر هم که متبحر باشند قادر به تشخیص و درمان صحیح شما نخواهند بود.

2-پزشکان فوق تخصص!

اینکه اگر فشاری در قفسه سینه تان حس کردید مستقیم سراغ فوق تخصص قلب و ریه بروید کار چندان جالبی نیست! ممکن است شما از اینکار سود ببرید ولی به احتمال بیشتری دچار ضرر مادی و از دست دادن زمان زیادی میشوید. ابتدا به یک پزشک عمومی با تجربه یا یک متخصص داخلی مراجعه نمایید.ممکن است این درد منشاء گوارشی یا حتی عصبی داشته باشد و نیازی به تست ورزش و اسکن قلب و… نداشته باشید.

در اکثر کشورهای پیشرفته دنیا،  بیماران فقط با معرفی نامه پزشکان عمومی یا متخصص حق دارند که برای فوق تخصص وقت ویزیت بگیرند.

 

3-پزشکان بد اخلاق!

این مورد چندان نیازی به توضیح ندارد!

 

4-پزشکانی که به سوالات شما پاسخ نمیدهند!

اگر از مطب پزشکی خارج شدید و دیدید که سوالات زیادی دارید که اجازه نداشته اید بپرسید و حتی نحوه صحیح مصرف داروهایتان و تشخیص دقیق بیماری تان را نمیدانید. شک نکنید و پزشکتان را عوض کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *