ارزش های خود را زندگی کنیم…

فایل صوتی این مقاله به همراه توضیحات تکمیلی:

شناسایی ارزش ها

اگر ما درحال رانندگی و قرار دادن اتوبوس مان در جهتی هستیم که برایمان اهمیت دارد، لازم است بدانیم که کجا می رویم. قصد داریم امروز درباره ی ارزش هایمان برای کمک به درک اینکه کدام مسیرها برای شما مهم هستند و قصد دارید اتوبوس تان را به کجا ببرید صحبت کنیم.

یک ارزش چیست؟

 • چیزی که می خواهید توسط آن و برای آن زندگی کنید.
 • شخصی است.
 • آزادانه انتخاب کردید.
 • به زندگی جهت و معنا می دهد.
 • ارزش ها می توانند هرگز قابل دستیابی نباشند_بلکه به یک هدف تبدیل شوند.
 • چیزهایی که برای شما بسیار با اهمیت هستند.

ارزش ها کمی شبیه یک قطب نما هستند_آن ها شما را در جهت سفر زندگی تان راهنمایی می کنند. ما ممکن است از نشانه هایی در راه عبور کنیم. این نشانه ها شبیه اهداف و مقصدها هستند. ممکن است مسیر ما از مسیری که قطب نما نشان می دهد منحرف شود، و ممکن است کمی گیج یا گم شویم، اما قطب نمای ما می تواند مارا به سمت مسیری که برایمان اهمیت دارد برگرداند.

اکثر مردم بیش از یک ارزش در زندگی دارند. ارزش ها می توانند در زمینه های مختلفی باشند، مثل:

 • خانواده
 • دوستان
 • شریک عاطفی
 • کار
 • خود مراقبتی
 • رشد و پیشرفت شخصی

 

ما قصد داریم درباره ی این موضوع فکر کنیم که برای هر یک از ما امروز و به طور کلی در سراسر زندگی چه چیزی اهمیت دارد، فکر کردن درباره ی اینکه: می خواهید زندگی تان چگونه شود؟ می خواهید چه شخصی شوید؟ اگر بر اساس ارزش هایتان زندگی می کردید چه کارهایی انجام می دادید؟

فکر کردن درباره ی این چیزها میتواند کاملا چالش برانگیز باشد. می تواند مشکلات و احساسات دشواری را درباره ی اینکه چطور چیزهایی که برایمان اهمیت دارد انجام نمی دهیم، یا اینکه چطور شرایط به ما می گویند که نمی توانیم این کارها را انجام دهیم افزایش دهد. ممکن است گاهی اوقات ذهن ما به ما بگوید که ارزش هایمان “غیر ممکن” یا “غیر واقعی” هستند یا ” به اندازه ی کافی مهم نیستند”. امروز که در حال فکر کردن به ارزش هایمان هستیم و این افکار به سراغمان می آیند، سعی کنید به آنها توجه کنید و به آرامی اجازه دهید که بیایند و بروند و سپس مجددا توجه خود را به سمت ارزش هایتان برگردانید.

درباره ی یکی از ارزش هایی که مشخص کردید و تمایل دارید در حال حاضر به کار بگیرید فکر کنید. زمانی که اماده اید، چشم هایتان را ببندید و تلاش کنید در اینجا و اکنون بمانید. بدون احتیاج به کار بردن هیچ اقدامی، یا تصمیم گیری برای انجام هر کاری، یک تعهد بزرگ و یک تعهد کوچک را تصور کنید، احتمالا کوچکترین تعهدی که می توانید به آن فکر کنید، این است که امروز چه کاری می توانید در راستای ارزش هایتان انجام دهید. به چیزی که در ذهنتان درباره ی این تعهدات فکر می کنید توجه کنید. به خاطر داشته باشید، ما در حال فکر کردن به انجام این تعهدات نیستیم، فقط در تلاش برای شناسایی آنچه خواهند بود هستیم. وقتی که آن ها را شناسایی کردید، چشم هایتان را باز کنید و آن ها را بنویسید.

تعهد کوچک خود را نگاه کنید. امروز برای آن چه کاری خواهید کرد؟

زندگی کردن ارزش هایمان

برای شروع زندگی کردن ارزشهایمان از کجا شروع کنیم؟ برای شروع می توانیم کار روی آسان ترین ارزش را انتخاب کنیم، به طور مثال قبل از فتح دماوند(یا هر کوه بزرگ دیگر) بالا رفتن از یک تپه را انتخاب کنید. اما سپس دوباره، شاید دماوند ارزشی است که بیشترین انگیزش را برای شما دارد. زمانی که یک ارزش را انتخاب می کنیم تا روی آن کار کنیم، نیاز داریم به بهترین وجه تغییراتی را ایجاد کنیم که به ما برای زندگی کردن ارزش هایمان بیشتر کمک خواهد کرد. یکی از مهارت هایی که در انجام این کار می تواند کمک کننده باشد تنظیم اهداف است. اهداف با ارزش ها متفاوت هستند. درباره ی اینکه چطور ارزش ها شبیه قطب نمای ما درجهتی که درحال سفریم هستند صحبت کردیم. اما، اهداف، نشانه هایی هستند که ما در راه پشت سر می گذاریم.

زمانی که در حال فکر کردن درباره ی اهدافمان هستیم، بهتر است آن ها را به صورت SMRT به خاطر بیاوریم:

 • S ویژه
 • M قابل اندازه گیری و با معنی
 • A قابل دسترسی
 • R واقع بینانه
 • T مشخص بودن زمان

یکی از روش ها برای رسیدن به اهداف تمرکز روی یک ارزش، و فکر کردن به ویژگی های بالا و اهداف طولانی مدت وابسته به آن ارزش است.

به عنوان مثال تصور کنید موارد زیر3 مورد از ارزش های مهم یک فرد هستند:

 1. یک دوست حمایتگر و قابل اعتماد شدن.
 2. مراقبت کردن از خود
 3. یک همسر، یا شریک عاطفی، یا والد مهربان شدن

اجازه بدهید روی اهدافی که در جهت ارزش(1) هستند تمرکز کنیم. اهداف می توانند خیلی کوچک و اقدامات فوری باشند، یا می توانند کوتاه مدت، میان مدت یا طولانی مدت باشند. فکر کردن به هریک از ان ها به نوبه ی خود می تواند مفید باشد.

هدف طولانی مدت_ به عنوان مثال، هفته ای 10000 تومان برای تامین هزینه ی یک سفر ذخیره کنید.

هدف کوتاه مدت_ به عنوان مثال، می توانید با یک دوست برای ناهار یا چای قرار بگذارید و هفته ای یک بار این کار را انجام دهید.

هدف فوری_ امروز10-15دقیقه را برای تلفن کردن به یک دوست کنار بگذارید، و این کار را دوبار در هفته انجام و ادامه دهید.

محقق و مترجم: فاطمه مهفر

منبع: Better Living with Illness (Group Protocol) By Linsay Brassington

[toggle title=”گروه پزشکان جایروس را به خاطر بسپارید!” state=”open” ]ما بهترین ها را در ایران به شما معرفی می کنیم. سایت جایروس اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی مغز و اعصاب و روان در کشور فعالیت علمی و تحقیقاتی می کند. گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی به شما کمک می کنند. همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از متخصص مورد نظر خود نوبت بگیرید. اما چرا برای درمان گروه پزشکان جایروس را انتخاب می کنید؟ زیرا:
• پزشکان ما با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که اقدامات اضافی تشخیصی و درمانی انجام نمی شوند و در نتیجه هزینه های دریافتی در این مرکز از مراکز مشابه بسیار ارزان تر است.
• متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر طبابت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی هستند. اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند.
• خدماتی که توسط گروه پزشکان جایروس به شما ارائه می شود جامع و کامل است و معمولا شمارا از نیاز به مراجعه به مراکز متعدد و متفرقه بی نیاز می کند.
• آخرین مرکزی که برای به دست آوردن سلامت مراجعه خواهید کرد، دپارتمان های گروه پزشکان جایروس خواهد بود؛ مطمئن باشید سلامت خود را به دست خواهید آورد.
• در امر اطلاع رسانی تمام تلاش خود را می کنیم تا اطلاعاتی کامل و دقیق به شما ارائه دهیم.
در ادامه بهتر است بدانید گروه پزشکان جایروس برای اطلاع رسانی تنها به این سایت بسنده نکرده است. مجموعه سایت های ما در تمام زمینه ها فعال هستند و به سوالات پزشکی شما پاسخ می دهند.
مجموعه سایت های ما (علاوه بر سایت جایروس) عبارتند از:
www.sabzosalem.com (مرجع بزرگ و رایگان اطلاعات پزشکی کشور مجهز به سیستم های ویزیت مجازی، تست های سلامت، داروشناسی، دانشنامه بیماری ها و هزاران صفحه اطلاعات پزشکی رایگان)
www.zibaan.ir (مرجع اطلاعات زیبایی و پوست کشور با معرفی برترین مراکز پوست و لیزر در کشور)
اجازه بدهید بهترین ها برایتان اتفاق بیفتد. تصمیم با خود شماست.[/toggle]


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *