ارتقاء مهارتهای ارتباطی کودکان اوتیسم با حیوانات خانگی

حیوان خانگی

 

 

یک مطالعه جدید نشان می دهد که داشتن حیوانات خانگی در خانه، ممکن است به کودکان مبتلا به اوتیسم در ارتقاء مهارت های اجتماعی کمک کند.

تحقیقات جدید نشان می دهد داشتن هر نوع حیوان خانگی با افزایش مهارت های اجتماعی در کودکان مبتلا به اوتیسم در ارتباط است .

دکتر گرچن کارلایل، محقق در کالج MU از مرکز تحقیقات دامپزشکی برای تعامل انسان و حیوانات (ReCHAI) می گوید: زمانی که حیوانات خانگی در خانه، کلاس درس و یا در هر محیط اجتماعی دیگری هستند، کودکان تمایل به تعامل و صحبت کردن بیشتری دارند .

 

وی توضیح میدهد حیوانات می توانند به عنوان یکی از خدمات اجتماعی برای افزایش تعاملات اجتماعی به کار بروند و برای ابراز وجود کودکان مبتلا به اوتیسم می توان بسیار مفید و موثر باشد.

دکتر کارلایل می گوید: ” کودکان و نوجوانان مبتلا به اوتیسم همیشه به آسانی وارد ارتباط با دیگران نمی شوند و این کودکان بیشتر احتمال دارند به حیوانات خانگی پاسخ دهند.

 

برای این مطالعه ، دکتر کارلایل 70 مورد از پدر و مادران بیماران مبتلا به اوتیسم در محدوده سنی از 8 تا 18 سال مورد بررسی قرار داد بررسی انجام دادند.

 

نزدیک به 70 درصد از خانواده ها سگ و در حدود 50٪ ازانها گربه و نسبت کوچکتر نیز حیوانات خانگی دیگر از جمله حیوانات مزرعه، خزندگان، جوندگان، خرگوش، ماهی، پرنده و حتی یک عنکبوت در خانه داشتند .

 

دکتر کارلایل نتایج این تحقیق مهارت های اجتماعی کودکان در مقایسه با کسانی که در خانه هیچ حیوانی نداشتند ارزیابی کردند. نتایج بررسی نشان داد که مهارتهای زندگی و ارتباطی کودکانی که در خانه حیوان خانگی داشتند خیلی بهتر از افرادی بود که هیچ حیوانی در خانه نداشتند.

بعضی از والدین فکر می کنند که بهترین حیوان برای کودکان سگ است ، نباید چنین فکری کرد چرا که حیوانات دیگر هم بسیار موثر است .

 

منبع:

medicalnewstoday.com

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *