ارتباط بین چپ دستی و جنسیت

ارتباط بین چپ دستی و جنسیت
ارتباط بین چپ دستی و جنسیت

طبق بررسی های که انجام شده است محققان دریافته اند که تسلط به دست چپ یا راست در موجودات کیسه دار به جنسیت آنها بستگی دارد. اولویت یک دست نسبت به دست دیگر علیرغم عدم وجود جسم پنبه ای در مغز، بخشی در مغز که که ارتباط بین دو نیمکره را در مغز پستانداران برقرار می کند، همچنان وجود دارد.

بسیاری از حیوانات تسلط نسبت به یک دست، پنجه یا سم را نسبت به دیگری نشان دادند. این حالت معمولا به وضعیت حیوان بستگی دارد – ترجیح یا تسلط به یک دست معمولا به سختی یا پیچیدگی کار و همچنین سن موجود بستگی دارد؛ به عنوان مثال نوزاد انسان در حالت چهار دست و پایی ترجیح کمتری به برتری یک دست نشان می دهد تا زمانی که راه می رود.

در بعضی از گونه ها نیز جنسیت بر روی راست یا چپ دست شدن موجود تاثیر می گذارد، اما در بین موجودات بدون کیسه این تمایل به اینگونه است که جنس نر بیشتر چپ دست و جنس ماده راست دست می شوند. در مقابل در مورد موجودات کیسه دار، موجوداتی که روی 4 پا راه می روند، جنس نر بیشتر راست دست و جنس ماده چپ دست می باشد، به ویژه زمانی که فعالیت پیچیده تر می شود.

یکی از محققان علت این رخداد را اینگونه توضیح می دهد: موجودات کیسه دار یا مارسوپیتال ها دارای جسم پنبه ای در مغز خود نیستند. برخلاف این مسئله تسلط بر یک دست و ارتباط آن با جنسیت نشان می دهد که چگونه مغز مارسوپیتال ها در نبود جسم پنبه ای، روش های مختلفی برای برقراری دو نیمکره با یکدیگر فراهم کرده است.

لینک منبع: اینجا کلیک کنید.

نگارنده: سمیه محمدی 

گروه پزشکان جایروس

ارائه خدمات دارویی و غیردارویی در مرکز سلامت روان رستا – آلومینا در کرج


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *