ارتباط بین طریقه راه رفتن و شخصیت افراد

ت بین راه رفتن و شخصیت 300x200 - ارتباط بین طریقه راه رفتن و شخصیت افراد

آیا می توان میزان خشونت افراد را از شکل راه رفتن آنها حدس زد؟ تحقیقات جدیدی در این زمینه در انگلستان انجام شده است. این تحقیق برای شناسایی افراد خشن قبل از ارتکاب به جرم و پیشگیری از بروز مشکلات دیگر مفید است. هدف از این تحقیق تشخیص رابطه بین راه رفتن و شخصیت می باشد.

آقای لیام از گروه روانشناسی در دانشگاه پورتسموت و همکارانش بر روی رابطه بین ویژگی های شخصیتی افراد از جمله برونگرایی، توافق، وجدان، روابط اجتماعی و روان رنجوری تمرکز کردند. این پنج ویژگی می توانند به شکل گیری افکار، رفتار و احساسات افراد کمک کنند.

 

شماره تماس های نوبت گیری سریع
به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

  ویزیت متخصص اختلالات خواب و تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 مشاوره و روانشناسی  22636863_021

 مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469

به علاوه این گروه تحقیقاتی ارتباط بین راه رفتن و خشونت افراد را نیز بررسی می کند. آنها بیان می کنند که در راه رفتن این افراد نشانه هایی از نوعی تمایل به تجاوز به غریبه ها وجود دارد. به علاوه حرکت بیولوژیکی فرد مورد بررسی قرار گرفته تا ارتباط بین حرکات فرد و تمایل وی برای بروز رفتارهای پرخاشگرانه تعیین شوند.

محققان فرضیه مشخصی برای این تحقیق نداشتند، اما انتظار داشتند نوعی ارتباط بین شخصیت جنسیتی معمول و حرکات جنسیتی وجود داشته باشد، به این صورت که مردان به طور معمول تهاجمی تر از زنان باشند.

در مجموع 29 شرکت کننده برای ارزیابی شخصیت در نظر گرفته شدند و راه رفتن آنها بر روی تردمیل با سرعت طبیعی و با استفاده از فن آوری حرکتی مورد ارزیابی قرار گرفت. فن آوری ثبت حرکتی فعالیت های انسان را ثبت کرده و از اطلاعات استفاده می کند تا یک شخصیت انیمیشن سه بعدی در کامپیوتر ایجاد کند. محققان حرکات قفسه سینه و لگن و همچنین سرعت راه رفتن را مورد بررسی قرار دادند.

یافته ها مشخص کردند که حرکات اغراق آمیز قسمت بالا و پایین بدن نشان دهنده پرخاشگری هستند. نوعی ارتباط متوسط بین سرعت راه رفتن و پرخاشگری برای مردان وجود داشت، هیچ نوع ارتباطی در این زمینه در راه رفتن زنان یا نمونه های موجود مشاهده نشد.

جنبه های راه رفتن – مانند نسبت حرکت بالا و پایین بدن، حرکت قسمت فوقانی بدن به تنهایی و قسمت تحتانی بدن به تنهایی و سرعت راه رفتن – با صفات مختلف شخصیتی فرد در ارتباط می باشند. شرکت کنندگانی پرخاشگری فیزیکی بالایی نشان می دهند که حرکات نسبی بیشتری بین قسمت بالا و پایین بدن دارند. حرکت شانه ها و بالا انداختن آنها یا حرکت لگن به تنهایی پیش بینی کننده پرخاشگری نیست، اما ارتباط حرکت بین قسمت بالا و پایین بدن تا حدی پیش بینی کننده و شاخص پرخاشگری می باشند.

آیا ارتباط بین خشونت و راه رفتن بر پیشگیری از جرم کمک می کند؟

محققان می گویند که راه رفتن پرخاشگرانه نوعی راه رفتن است که در چرخش اندام اغراق می شود. بنابراین تشخیص رابطه بالقوه بین حرکات بیولوژیک یک فرد و قصد و نیت آنها در شرکت در جرم و ارائه خشونت می تواند به پیشگیری از جرم کمک کند.

تحقیقات بیشتری در زمینه ارتباط بین راه رفتن و شخصیت افراد نیاز است. در بین شرکت کنندگان در این تحقیق نیز مشاهده شد که بروز تغییر در احساسات و پنج ویژگی بیان شده، با ایجاد تغییراتی در راه رفتن افراد نیز همراه می باشد.

وجود این ارتباط های بالقوه نشان داد که تفاوت های فردی و روانی افراد با تفاوت های حرکتی آنها نیز مرتبط می باشد.

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/312941.php

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - ارتباط بین طریقه راه رفتن و شخصیت افراد

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است
شماره تماس های نوبت گیری سریع
به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

واحد انجام تست خواب 02122639401

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122636863

واحد مشاوره و روانشناسی  22648627_021

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166038295

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: