ارتباط بین طریقه راه رفتن و شخصیت افراد

ت %d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b7-%d8%a8%db%8c%d9%86-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%b1%d9%81%d8%aa%d9%86-%d9%88-%d8%b4%d8%ae%d8%b5%db%8c%d8%aa

آیا می توان میزان خشونت افراد را از شکل راه رفتن آنها حدس زد؟ تحقیقات جدیدی در این زمینه در انگلستان انجام شده است. این تحقیق برای شناسایی افراد خشن قبل از ارتکاب به جرم و پیشگیری از بروز مشکلات دیگر مفید است. هدف از این تحقیق تشخیص رابطه بین راه رفتن و شخصیت می باشد.

آقای لیام از گروه روانشناسی در دانشگاه پورتسموت و همکارانش بر روی رابطه بین ویژگی های شخصیتی افراد از جمله برونگرایی، توافق، وجدان، روابط اجتماعی و روان رنجوری تمرکز کردند. این پنج ویژگی می توانند به شکل گیری افکار، رفتار و احساسات افراد کمک کنند.

به علاوه این گروه تحقیقاتی ارتباط بین راه رفتن و خشونت افراد را نیز بررسی می کند. آنها بیان می کنند که در راه رفتن این افراد نشانه هایی از نوعی تمایل به تجاوز به غریبه ها وجود دارد. به علاوه حرکت بیولوژیکی فرد مورد بررسی قرار گرفته تا ارتباط بین حرکات فرد و تمایل وی برای بروز رفتارهای پرخاشگرانه تعیین شوند.

محققان فرضیه مشخصی برای این تحقیق نداشتند، اما انتظار داشتند نوعی ارتباط بین شخصیت جنسیتی معمول و حرکات جنسیتی وجود داشته باشد، به این صورت که مردان به طور معمول تهاجمی تر از زنان باشند.

در مجموع 29 شرکت کننده برای ارزیابی شخصیت در نظر گرفته شدند و راه رفتن آنها بر روی تردمیل با سرعت طبیعی و با استفاده از فن آوری حرکتی مورد ارزیابی قرار گرفت. فن آوری ثبت حرکتی فعالیت های انسان را ثبت کرده و از اطلاعات استفاده می کند تا یک شخصیت انیمیشن سه بعدی در کامپیوتر ایجاد کند. محققان حرکات قفسه سینه و لگن و همچنین سرعت راه رفتن را مورد بررسی قرار دادند.

یافته ها مشخص کردند که حرکات اغراق آمیز قسمت بالا و پایین بدن نشان دهنده پرخاشگری هستند. نوعی ارتباط متوسط بین سرعت راه رفتن و پرخاشگری برای مردان وجود داشت، هیچ نوع ارتباطی در این زمینه در راه رفتن زنان یا نمونه های موجود مشاهده نشد.

جنبه های راه رفتن – مانند نسبت حرکت بالا و پایین بدن، حرکت قسمت فوقانی بدن به تنهایی و قسمت تحتانی بدن به تنهایی و سرعت راه رفتن – با صفات مختلف شخصیتی فرد در ارتباط می باشند. شرکت کنندگانی پرخاشگری فیزیکی بالایی نشان می دهند که حرکات نسبی بیشتری بین قسمت بالا و پایین بدن دارند. حرکت شانه ها و بالا انداختن آنها یا حرکت لگن به تنهایی پیش بینی کننده پرخاشگری نیست، اما ارتباط حرکت بین قسمت بالا و پایین بدن تا حدی پیش بینی کننده و شاخص پرخاشگری می باشند.

آیا ارتباط بین خشونت و راه رفتن بر پیشگیری از جرم کمک می کند؟

محققان می گویند که راه رفتن پرخاشگرانه نوعی راه رفتن است که در چرخش اندام اغراق می شود. بنابراین تشخیص رابطه بالقوه بین حرکات بیولوژیک یک فرد و قصد و نیت آنها در شرکت در جرم و ارائه خشونت می تواند به پیشگیری از جرم کمک کند.

تحقیقات بیشتری در زمینه ارتباط بین راه رفتن و شخصیت افراد نیاز است. در بین شرکت کنندگان در این تحقیق نیز مشاهده شد که بروز تغییر در احساسات و پنج ویژگی بیان شده، با ایجاد تغییراتی در راه رفتن افراد نیز همراه می باشد.

وجود این ارتباط های بالقوه نشان داد که تفاوت های فردی و روانی افراد با تفاوت های حرکتی آنها نیز مرتبط می باشد.

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/312941.php

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *