ارائه جزئیاتی در رابطه با سکس درمانی

سکس درمانی 1

این روزها بسیاری از زوج ها به خاطر برنامه های پرمشغله خود، در برقراری روابط جنسی خود دچار مشکل شده اند. به هرحال طبیعی است که وقتی فرد از لحاظ روحی حس خوبی ندارد، تمایلی به برقراری رابطه جنسی نداشته باشد.

اما اگر به طور مزمن فاقد میل جنسی هستید – به دلایل احساسی و جسمی – ممکن است نیاز به سکس درمانی داشته باشید. جستجو برای درمان مشکلات جنسی امروزه خیلی قابل قبول تر می باشد، اما هنوز هم صحبت در مورد مسائل جنسی با متخصص یا روانشناس، برای برخی زوج ها کار بسیار سختی است. افراد زیادی هستند که به سکس درمانی نیاز دارند، اما به دلیل خجالت کشیدن، به متخصص مراجعه نمی کنند.

آیا شما هم به سکس درمانی نیاز دارید؟

قبل از اینکه به متخصص سکس درمانی مراجعه کنید، به این موضوع فکر کنید که آیا واقعا به چنین متخصصی احتیاج دارید. برخی متخصصان پیشنهاد می کنند که:

اگر تصور می کنید که مشکل تو جسمی است، حتما به پزشک مراجعه کنید. متخصص زنان می تواند مشکلات مربوط به بیماری، افزایش سن یا عدم تعادل متابولیک و هورمونی را کشف کند. متخصصان در این زمینه معتقدند که داروها، الکل و سیگار کشیدن بر روی عملکرد روابط جنسی تاثیر می گذارند.

بهتر است اطلاعات خود را در مورد مسائل جنسی بالا ببرید. با وجود باز بودن افکار، اما همچنان افرادی هستند که نسبت به بدن و عملکردهای جنسی خود اطلاعات کافی ندارند. استفاده از کتاب ها و تماشای ویدئوهای آموزشی که در بازار هم یافت می شود، می توانند بسیار موثر باشند. کسب اطلاعات در این زمینه کمک می کند تا نیازها و مشکلات خود را زودتر تشخیص دهید. برخی افراد قادرند مشکلاتشان را بدون نیاز به درمان و پزشک حل کنند.

در سکس درمانی چه اتفاقاتی می افتد؟

سکس درمانی 2

بسیاری افراد پس از اینکه در روان درمانی موفق نمی شوند، به سمت سکس درمانی روی می آورند. متخصصان به این نتیجه رسیدند که برای حل مسائل جنسی صحبت کردن به تنهایی کافی نیست. واضح است که این یک مشکل جسمی است و تنها با صحبت در مورد احساسات خود برطرف نخواهد شد. سکس درمانی به طور کل به بررسی مسائل احساسی می پردازد که مربوط به مشکلات جنسی می شود و برای مقابله با این مشکلات از تکنیک های رفتاری استفاده می کند.

این تکنیک های رفتاری شامل تمرینات ورزشی است که مراجعه کنندگان به تنهایی انجام می دهند. در سکس درمانی اتفاقی در مطب درمانگر نمی افتد. یکی از تکنیک هایی که برای برطرف کردن مشکلات جنسی در سکس درمانی استفاده می شود، تکنیک تمرکز حسی است که در آن زوجین بدون برقراری رابطه جنسی یکدیگر را ماساژ می دهند. هدف این است که هر دو طرف لذت را به یکدیگر انتقال دهند و در کنار یکدیگر احساس امنیت کنند. زمانی که دو طرف با یکدیگر احساس راحتی کنند، می توانند ناحیه تناسلی یکدیگر را نیز تحریک کنند.

در نتیجه انجام این تمرین، بسیاری از زوجین روش های جدیدی برای رسیدن به لذت جنسی پیدا خواهند کرد. در برخی موارد حتی علاقه طرفین به یکدیگر بیشتر می شود. برخی تمرین ها نیزمشکلات دیگری، مانند مشکل ارگاسم خانم ها یا نعوظ آقایان را برطرف می سازد. با استفاده از این تمرین ها، طول دوره درمان معمولا دو ماه تا یک سال طول می کشد.

انجام این تمرین ها اغلب احساسات قوی را تحریک می کند که از طریق روان درمانی کشف می شوند. افرادی که دارای تجربیات ناگواری در برقراری رابطه جنسی هستند، زمان بیشتری برای بهبود نیاز خواهند داشت. به طور کل در این روش تمرکز بر روی بهبود روابط و بالابردن صمیمیت می باشد.

در کلینیک فوق تخصصی آلومینا مشاوران و متخصصانی هستند که در زمینه مشاوره و سکس درمانی دارای تخصص و تجربه بالایی هستند. در صورت داشتن هرگونه سوال یا بروز هرگونه مشکل می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید. برای برقراری ارتباط از شماره های تماس موجود روی صفحه وب سایت استفاده کنید.

نگارنده: سمیه محمدی

[divider]

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *