درمان اختلال اضطراب فراگیر یا GAD

اختلال اضطراب فراگیر

نگران بودن در برخی زمان ها طبیعی است، اما برخی افراد تقریبا هر روز و برای مسائل کم اهمیت احساس نگرانی و اضطراب دارند. زمانی که این نگرانی بیشتر از 6 ماه طول بکشد، به عنوان اختلال اضطراب فراگیر یا GAD در نظر گرفته می شود. بسیاری افراد نمی دانند که دچار این اختلال هستند. بنابراین به درمان آن که منجر به داشتن زندگی شادتر می شود، نمی پردازند.

اختلال اضطراب فراگیر چگونه است؟

مهم ترین نشانه این اختلال احساس تنش و اضطراب مداوم و اغراق آمیز از اضطراب است. در این شرایط فرد دلیلی برای مضطرب بودن خود پیدا نمی کند یا ممکن است برای مسائل معمولی، مانند روابط، بیش از حد نگران باشد. این مسئله می تواند خواب و افکار فرد بیمار را مختل کند. در نتیجه به دلیل کم خوابی یا خود اضطراب فرد حساس تر می شود.

مشکلات جسمی نیز معمولا با نگرانی بروز می کنند. علائم جسمی مربوط به اختلال اضطراب فراگیر عبارتند از:

  • درد یا تنش عضلانی
  • سردرد
  • تهوع یا اسهال
  • لرزش

این مشکلات طبیعتا باعث نگرانی می شوند. آنچه اختلال اضطراب فراگیر را متمایز می کند این است که شما نمی توانید جلوی نگرانی خود را بگیرید. آسایش و راحتی برایتان خیلی سخت خواهد بود، حتی زمانی که کار لذت بخشی انجام می دهید. موارد شدید این بیماری باعث بروز مشکل در کار، روابط و فعالیت های روزانه می شود.

افراد در هر سنی، حتی کودکان، به اختلال اضطراب فراگیر دچار می شوند. این اختلال به تدریج بروز می کند که اولین علائم آن در دوران کودکی و میانسالی ظاهر می شود. زنان دو برابر مردان به این اختلال دچار می شوند.

در ادامه :علل بروز اختلال اضطراب فراگیر

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x