احتمال بروز میگرن را با انتخاب یک سبک زندگی سالم کاهش دهید

میگرن

 

وعده های غذایی نرمال و منظم به کنترل میگرن کمک میکنند.لوردر باور دارد که مطالعه بروی بسیاری از افراد مبتلا به میگرن نشان میدهد که اگر فرد حداقل 5 ساعت غذا نخورد ممکن است به سردرد مبتلا شود .

وزن بدن هم نقش مهمی در تعداد دفعات و شدت سردرد ایفا میکند.هیچ شواهدی وجود ندارد که ارتباط بین وزن بالا و بروز میگرن را تایید نماید ولی مطالعات نشان میدهند که افراد چاق به سردرد های شدیدتر و جدی تری نسبت به افراد لاغر اندام مبتلا میشوند.

بهتر است که افراد مبتلا به میگرن از مصرف دخانیات و مواد الکلی بپرهیزند و یا مصرف نوشیدنی های الکلی را به حداقل برسانندو یک رژیم غذایی متناسب به همراه تمارین فیزیکی را انتخاب نمایند.همچنین انها باید مراقب وزن خود باشند تا به بیماری های دیگر مبتلا نشوند.

افرادی که پیش از آغاز میگرن،علائمی را مشاهده میکنند نسبت به دیگر افراد بیشتر در معرض سکته قلبی هستند.البته افرادی هم که پیش از آغاز میگرن نشانه ای ندارند در معرض ابتلا به دیگر اختلالات میباشند.

آقایان مبتلا به میگرن بیشتر از خانمها در معرض سکته و حمله قلبی میباشند ولی ارتباط بین میگرن و بیماری های قلبی مشخص نیست.

به عقیده لوردر،شما نمیتوانید این حقیقت را عوض کنید که پیش از بروز میگرن علائمی را دارید پس ارزشی ندارد که در این خصوص نگران باشید.

بهتر است با کمک پزشکتان بروی عوامل خطرزایی کار کنید که امکان بروز حملات قلبی و بیماری های قلبی را افزایش میدهند و شما میتوانید این عوامل را کنترل نمایید مانند کلسترول خون،فشار خون،دیابت و وزن بدن .با این کار به بهبود سلامتی خود کمک میکنید.

گردآورنده: مریم عمادی

مشاور تغذیه و رژیم درمانی

[divider]

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان الومینا

 

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: