آیا می توان جنسیت نوزاد را تعیین کرد؟

جنسیت نوزاد

آیا رژیم غذایی، زمان برقراری رابطه جنسی و تغییر شیمی بدن بر روی جنسیت نوزاد تاثیر می گذارند؟

فکر می کنید با انتخاب غلات بری صبحانه و داشتن رژیم غذایی سرشار از پتاسیم می توانید صاحب نوزاد پسر شوید؟ یا اینکه انتخاب رژیم غذایی به شکلی دیگر به دختر دار شدن شما کمک می کند؟

بررسی های اخیر نشان داده اند خانم هایی که صبحانه غلات می خورند و رژیم غذایی آنها حاوی پتاسیم زیادی است، بیشتر از دیگر خانم ها صاحب فرزند پسر خواهند شد و خانم هایی که تمایلی به خوردن صبحانه ندارند و کالری کمتری دریافت می کنند، شانس بیشتری برای دختر دار شدن دارند. اما با این حال متخصصان هشدار می دهند که آنچه می خورید لزوما بر روی تعیین جنسیت کودک تاثیر نمی گذارد.

تاثیر صبحانه بر جنسیت نوزاد

در پژوهشی که در این زمینه انجام شد، 740 خانمی که تازه باردار شده بودند غذاهایی را که طی یک سال قبل از بارداری خورده بودند به خاطر آوردند. محققان دریافتند اکثر خانم هایی که صبحانه غلات می خورده اند، رژیم غذایی آنها سرشار از پتاسیم بوده و در طول روز کالری بیشتری دریافت می کرده اند، دارای فرزند پسر بودند. و اکثر خانم هایی که صبحانه نمی خوردند و در طول روز نیز کالری کمتری دریافت می کردند، صاحب نوزاد دختر بودند.

محققان مطمئن نیستند که آیا تاثیر میزان کالری است یا عوامل دیگری بر جنسیت نوزاد تاثیر می گذارند، به هرحال در تحقیقات انجام شده بر روی حیوانات نیز حیوانی که تغذیه بهتری داشت نوزاد نر به دنیا می آورد.

روش های دیگر برای تعیین جنسیت

روش های انتخاب دختر یا پسر به عنوان جنسیت نوزاد زیاد است. در ادامه به برخی از این روش ها می پردازیم.

  • هر چه زمان برقراری رابطه جنسی به زمان تخمک گذاری نزدیک تر باشد، احتمال پسر شدن نوزاد بیشتر خواهد بود و اگر زمان این رابطه از تخمک گذاری فاصله بیشتری داشته باشد، شانس دختردار شدن بیشتر خواهد شد. علت این امر نیز به این صورت توضیح داده می شود که اسپرم دختر (با کروموزوم X) سخت تر و اسپرم پسر (با کروموزوم Y) شکننده تر است. بنابراین هر چه زمان برقراری رابطه جنسی به زمان تخمک گذاری نزدیکتر باشد، کروموزوم های Y که تعیین کننده نوزاد پسر هستند، شانس بیشتری برای رسیدن به تخمک را دارند.
  • آماده سازی محیط واژن برای اسپرم های دختر یا پسر یکی دیگر از اقدامات است. شستن واژن با آب و سرکه و ایجاد محیطی اسیدی مناسب برای اسپرم دختر است و شستن این بخش با آب و جوش شیرین محیط را قلیایی کرده و برای اسپرم پسر مساعد می سازد.

به هرحال برخی محققان و متخصصان با این نظریه ها مخالف هستند و معتقدند تعیین جنسیت نوزاد به روش های سنتی امکان پذیر نیست و احتمال دختر یا پسر شدن نوزاد 50-50 است.

طرفداران روش های سنتی

این گروه معتقدند با تنظیم شیمی بدن به حالت اسیدی تر یا قلیایی تر شانس رسیدن به جنسیت مورد نظر وجود دارد. به عنوان مثال به افرادی که نوزاد دختر دوست دارند، توصیه می کنند از خوردن نمک اجتناب کنند و پروتئین زیادی مصرف کنند.

خطرات انتخاب جنسیت

طبق بیانیه های متخصصان تغذیه تغییر رژیم غذایی بی خطر به نظر می رسد، اما به زنان باردار نیز هشدار می دهند که نادیده گرفتن وعده های غذایی یا دریافت کالری کم به امید اینکه صاحب نوزاد دختر شوند، خطرناک است.

اما این روش که برقراری رابطه جنسی قبل یا بعد از تخمک گذاری باشد، در حقیقت احتمال باردار شدن را به طور کل کاهش می دهد. در واقع احتمال باردار شدن در هر ماه نسبتا پایین است. در هر چرخه قاعدگی، اگر رابطه جنسی در زمان تخمک گذاری انجام شود، 20 درصد احتمال بارداری وجود دارد. اگر مقاربت زودتر یا دیرتر از تخمک گذاری انجام شود، احتمال بارداری کاهش پیدا می کند.

اما به طور کل بیشتر روش های سنتی برای تعیین جنسیت بی خطر به نظر می رسند. این روش های سنتی هم دارای ریشه هایی هستند، اما به طور صد در صد قابل اعتماد نیستند.

[toggle title=”گروه پزشکان جایروس را به خاطر بسپارید!” state=”open” ]ما بهترین ها را در ایران به شما معرفی می کنیم. سایت جایروس اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی مغز و اعصاب و روان در کشور فعالیت علمی و تحقیقاتی می کند. گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی به شما کمک می کنند. همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما  از متخصص مورد نظر خود نوبت بگیرید. اما چرا برای درمان گروه پزشکان جایروس را انتخاب می کنید؟ زیرا:

  • پزشکان ما با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که اقدامات اضافی تشخیصی و درمانی انجام نمی شوند و در نتیجه هزینه های دریافتی در این مرکز از مراکز مشابه بسیار ارزان تر است.
  • متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر طبابت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی هستند. اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند.
  • خدماتی که توسط گروه پزشکان جایروس به شما ارائه می شود جامع و کامل است و معمولا شمارا از مراجعه به مراکز متعدد و متفرقه بی نیاز می کند.
  • آخرین مرکزی که برای به دست آوردن سلامت مراجعه خواهید کرد، دپارتمان های گروه پزشکان جایروس خواهد بود؛ مطمئن باشید سلامت خود را به دست خواهید آورد.
  • در امر اطلاع رسانی تمام تلاش خود را می کنیم تا اطلاعاتی کامل و دقیق به شما ارائه دهیم.

در ادامه بهتر است بدانید گروه پزشکان جایروس برای اطلاع رسانی تنها به این سایت بسنده نکرده است. مجموعه سایت های ما در تمام زمینه ها فعال هستند و به سوالات پزشکی شما پاسخ می دهند.

مجموعه سایت های ما (علاوه بر سایت جایروس) عبارتند از:

www.sabzosalem.com (مرجع بزرگ و رایگان اطلاعات پزشکی کشور مجهز به سیستم های ویزیت مجازی، تست های سلامت، داروشناسی، دانشنامه بیماری ها و هزاران صفحه اطلاعات پزشکی رایگان)

www.zibaan.ir (مرجع اطلاعات زیبایی و پوست کشور با معرفی برترین مراکز پوست و لیزر در کشور)

اجازه بدهید بهترین ها برایتان اتفاق بیفتد. تصمیم با خود شماست.[/toggle]

[button color=”blue” size=”medium” link=” http://www.webmd.com/baby/features/deciding-babys-sex#1″ target=”blank” ]لینک منبع[/button]

نگارنده و محقق: سمیه محمدی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *