سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

آیا می توان اختلال بیش فعالی – نقص توجه را بدون مصرف دارو درمان کرد؟

 

بیش فعالی

 

برای بسیاری از خانواده که در آغاز راه درمان کودک بیش فعالشان هستند  از دارو استفاده می کنند که 80 % از بچه ها درمان با دارو برایشان موثر است . اما بسیاری از والدین در مورد عوارض دارو بسیار نگران هستند و ترجیح میدهند که درمان غیر دارویی داشته باشند.

 

مهم نیست که چه تصمیم  گرفته اند و یا چه روشی را انتخاب کرده اند بلکه مهم ان است که به کودک برای داشتن زندگی آرام و موفق کمک کنند.در برخی موارد که در سنین پائین تشخیص اختلال بیش فعالی داده میشود برای مصرف دارو بسیار زود است.

 

در واقع، آکادمی اطفال آمریکا تقریبا همیشه توصیه می کنند که قبل از سن 6 سالگی، بهتر است جهت درمان با رفتار درمانی و روش ها غیر دارویی شروع شود.

 

اغلب والدین می پرسند که می توانند درمان های دیگری را امتحان کنند ؟ ریچارد گالاگر ( دکترای موسسه بیش فعالی و اختلالات رفتاری در مرکز مطالعات کودکان دانشگاه نیویورک ) در پاسخ به این سوال والدین ، انها را به تشویق به درمان های غیر دارویی می کند در حالی که هم مزایا هم خطرات داروها را برای آنها شرح میدهد.

 

گالاگر می گوید: تغییرات رفتاری به تنهایی برای کودکانی که تنها بی توجه هستند بسیار موثر است .موفق ترین روش های درمانی اختلال بیش فعالی – نقص توجه  ترکیبی از هر دو روش دارویی  و مدیریت رفتار و غیر دارویی است .

 

منبع :

webmd

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: