آیا می توان اختلال بیش فعالی – نقص توجه را بدون مصرف دارو درمان کرد؟

 

بیش فعالی

 

برای بسیاری از خانواده که در آغاز راه درمان کودک بیش فعالشان هستند  از دارو استفاده می کنند که 80 % از بچه ها درمان با دارو برایشان موثر است . اما بسیاری از والدین در مورد عوارض دارو بسیار نگران هستند و ترجیح میدهند که درمان غیر دارویی داشته باشند.

 

مهم نیست که چه تصمیم  گرفته اند و یا چه روشی را انتخاب کرده اند بلکه مهم ان است که به کودک برای داشتن زندگی آرام و موفق کمک کنند.در برخی موارد که در سنین پائین تشخیص اختلال بیش فعالی داده میشود برای مصرف دارو بسیار زود است.

 

در واقع، آکادمی اطفال آمریکا تقریبا همیشه توصیه می کنند که قبل از سن 6 سالگی، بهتر است جهت درمان با رفتار درمانی و روش ها غیر دارویی شروع شود.

 

اغلب والدین می پرسند که می توانند درمان های دیگری را امتحان کنند ؟ ریچارد گالاگر ( دکترای موسسه بیش فعالی و اختلالات رفتاری در مرکز مطالعات کودکان دانشگاه نیویورک ) در پاسخ به این سوال والدین ، انها را به تشویق به درمان های غیر دارویی می کند در حالی که هم مزایا هم خطرات داروها را برای آنها شرح میدهد.


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

 

گالاگر می گوید: تغییرات رفتاری به تنهایی برای کودکانی که تنها بی توجه هستند بسیار موثر است .موفق ترین روش های درمانی اختلال بیش فعالی – نقص توجه  ترکیبی از هر دو روش دارویی  و مدیریت رفتار و غیر دارویی است .

 

منبع :

webmd

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *