آیا سیگار کشیدن بادردهای مزمن کمر و پشت مرتبط است؟

درد پشت

محققان در دانشگاه نورس وسترن دراوینستون در مطالعه ای جدید دریافتند سیگار کشیدن ممکن است فرد را به احتمال بیشتر دچار درد مزمن کمر و پشت مبتلا کند و انعطاف پذیری فرد را کاهش دهد.
این مطالعه برای اولین بار نشان داد که سیگار کشیدن با یک مدار مغزی مرتبط با درد ممکن است تداخل ایجاد کند و افراد سیگاری بیشتر مستعد ابتلا به درد مزمن پشت میشوند.
شرکت کننده از افرادی که همراه با و بدون درد کمر انتخاب شدند و تحت رزونانس مغناطیسی و همچنین پرسشنامه ای که وضعیت مصرف سیگار آنها نیز بررسی میکرد تحت 5 نوبت، مورد بررسی قرار گرفتند.

و در هر مرحله آزمایش و ارزیابی دو منطقه هسته اکومبس و قشر داخلی جلوی مغز که هردومنطقه در رفتار اعتیاد آور و یادگیری با انگیزه نقش دارند مورد بررسی قرار گرفتند و مطالعه نشان داد که ارتباط بین این دو منطقه نقش مهمی در توسعه درد مزمن دارد و افراد سیگاری به احتمال 3 برابر بیشتر به درد مزمن نسبت به افراد غیر سیگاری مبتلا میشوند.

 

منبع:

medicalnewstoday.com

 

کلینیک تخصصی مغزو اعصاب و روان آلومینا ،ارائه دهنده درمان های تخصصی دارویی و غیر دارویی ترک  انواع اعتیاد بدون بستری
0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x