آیا سیگار کشیدن بادردهای مزمن کمر و پشت مرتبط است؟

درد پشت

محققان در دانشگاه نورس وسترن دراوینستون در مطالعه ای جدید دریافتند سیگار کشیدن ممکن است فرد را به احتمال بیشتر دچار درد مزمن کمر و پشت مبتلا کند و انعطاف پذیری فرد را کاهش دهد.
این مطالعه برای اولین بار نشان داد که سیگار کشیدن با یک مدار مغزی مرتبط با درد ممکن است تداخل ایجاد کند و افراد سیگاری بیشتر مستعد ابتلا به درد مزمن پشت میشوند.
شرکت کننده از افرادی که همراه با و بدون درد کمر انتخاب شدند و تحت رزونانس مغناطیسی و همچنین پرسشنامه ای که وضعیت مصرف سیگار آنها نیز بررسی میکرد تحت 5 نوبت، مورد بررسی قرار گرفتند.

و در هر مرحله آزمایش و ارزیابی دو منطقه هسته اکومبس و قشر داخلی جلوی مغز که هردومنطقه در رفتار اعتیاد آور و یادگیری با انگیزه نقش دارند مورد بررسی قرار گرفتند و مطالعه نشان داد که ارتباط بین این دو منطقه نقش مهمی در توسعه درد مزمن دارد و افراد سیگاری به احتمال 3 برابر بیشتر به درد مزمن نسبت به افراد غیر سیگاری مبتلا میشوند.

 

منبع:

medicalnewstoday.com

 

کلینیک تخصصی مغزو اعصاب و روان آلومینا ،ارائه دهنده درمان های تخصصی دارویی و غیر دارویی ترک  انواع اعتیاد بدون بستری

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *