آیا توصیه کردن در تغییر رفتار مردم موثر است؟

صحبت کردن دو نفر

مردم عاشق این هستند که به شما بگویند چگونه زندگی کنید!

خانواده، دوستان، همکاران، همسایه ها ، مجلات ، روزنامه ها و سایت های اینترنتی همگی در حال راهنمایی کردن ما هستند!

مردم دوست دارند به شما یاد بدهند چه بخورید،چه نخورید،چه لباسی را بپوشید،به چه کسی رای بدهید،چه کاری را انجام دهید و چه کاری را انجام ندهید و….

در حالیکه اکثر مردم فکر می کنند این توصیه ها اگر با استدلال کافی باشد موثر است،تحقیقات نشان داده است که فقط موارد بسیار نادری از این توصیه ها موثر است.

مثلا به بحث دو نفر در مورد کاندیدی مورد علاقه انتخاباتی شان،اعتقادات مذهبی شان و…فکر کنید.تا به حال چند بار شده که یکی از طرفین در پایان بگوید: وای حق با توست! من تا الان در اشنباه بودم و ممنونم که من رو راهنمایی کردی!

بدون تعارف بنظر میرسد که وقتی مردم شمارا نصیحت میکنند به نوعی سعی میکنند وارد حریم خصوصی تفکرات و عقاید شما شوند و شما نیز به شیوه مقابله جویانه با آنها برخورد خواهید کرد ( همان لج بازی خودمان!)

مخلص کلام: نصیحت کردن معمولاً موثر نیست و حتی در اغلب اوقات نتیجه معکوس دارد.

حال سوال اینست که اگر نصیحت کردن موثر نیست پس مردم چگونه مسیر زندگی و افکار خود را شکل میدهند؟ 

ینظر میرسد اکثر مردم تا حد زیادی از روی رفتارهای بقیه افراد و میزان همخوانی این رفتارها با سخنان این افراد الگو برداری میکنند و احتمالاً بهترین شیوه برای ایجاد تغییر در افراد نیز الگو سازی رفتاری است.

به عنوان مثال در مطالعات روی خانواده های مسیحی دیده شده که در خانواده هایی که فرزندانی بسیار دیندار داشته اند،  اغلب دارای پدر و مادری بوده اند که خوش رفتار و مهربان و در عین حال دیندار بوده اند و در واقع طی سالهای طولانی الگوهای رفتاری موفقی برای فرزندانشان بوده اند.

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *