آیا تاکنون به ورزش درمانی نیاز پیدا کرده اید؟

Physical therapist Heather Dennett, at back, puts 16-year-old Genevieve Robinson, foreground, of La Salle Highschool through some exercises on Friday at Providence Milwaukie Healing Place's walk-in sports therapy clinic to improve her core strength and outer hip control after an aggravated soccer injury.

ورزش درمانی جنبه ای از مراقبت های پزشکی است که به طور خاص به پیشگیری از آسیب پرداخته و در آن بازسازی بیماری به سطوح مطلوب کاربردی، شغلی و تناسب اندام، صرف نظر از سن و توانایی، مهم می باشد.

در این روش، با بهره گیری از اصول و علوم ورزش و ترکیب با فرایندهای فیزیولوژیک و پاتولوژیک برای آماده سازی شرکت کنندگان در آموزش و رقابت استفاده می شود.

یک درمانگر در ورزش درمانی دارای مهارت ها و توانایی هایی برای انجام درمان های تخصصی می باشد که عبارتند از:

 • استفاده از ورزش و اصول ورزشی برای بهینه سازی عملکرد برنامه های پیشگیری، آماده سازی و آسیب.
 • ارائه مراقبت های فوری پس از صدمات و محافظت از سلامتی در یک محیط تفریحی، آموزشی و رقابتی.
 • ارزیابی درمان و در صورت لزوم، مداخله تخصصی مشاور
 • ارائه تمرینات ورزشی مناسب و ماساژ درمانی
 • برنامه ریزی و اجرای برنامه های توانبخشی مناسب

متخصصان در ورزش درمانی، در پنج محدوده ی اصلی کار می کنند که با مصدومیت و بیماری در ورزش و محیط ورزشی در ارتباط می باشد. این 5 محدوده کلیدی عبارتند از:

 • پیشگیری
 • شناخت و ارزیابی
 • مدیریت، درمان و ارجاع
 • توانبخشی
 • آموزش و عملکرد حرفه ای

ورزش درمانی 5

درمانگر در ورزش درمانی خود از جامعه ورزشی محسوب می شود و دارای دانش، مهارت و توانایی در تمام سطوح ورزشی هستند. در رابطه با ورزش درمانی توجه به نکات زیر ضروریست:

 • ورزش درمانی تنها مربوط به ماساژ و ورزش نیست، اما به هرحال درمانگر در زمینه ورزش درمانی دارای مهارت های ماساژ می باشد که مهارت های بسیار مهمی در زمینه کاریشان محسوب می شود.
 • ورزش درمان فیزیوتراپیست نیست، اما در ورزش درمانی بسیاری از مهارت های فیزیوتراپی نیز به کار گرفته می شود، زیرا فیزیوتراپی همراه با روش های فیزیکی، مانند ماساژ، گرما درمانی، الکتریسته و ورزش، به عنوان درمان بیماری، مصدومیت و تغییرات به وجود آمده در فرم بدن استفاده می شود.
 • ورزش درمانی تنها و اولین کمک کننده نیست، به طور کل ورزش درمانی اولین اسخ دهنده برای آموزش، دانش، مهارت ها و تخصص برای ارائه مراقبت های فوری می باشد. اعضای جامعه ورزش درمانی نیز تاکنون با این مهارت ها، به طور سالانه عضویت خود را تجدید کرده اند.

در کلینیک فوق تخصصی آلومینا مشاورین و متخصصینی حضور دارند که دارای تجربه زیادی در ورزش درمانی می باشند. در صورت هرگونه مشکل و سوال می توانید با شماره هایی که روی صفحه وب سایت مشاهده می کنید، تماس بگیرید.

نگارنده: سمیه محمدی

[divider]

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *