آیا با بوییدن کره ی بادام زمینی می توان به نشانه های اولیه بیماری آلزایمر پی برد؟

کره ی بادام زمینی و آلزایمر
تشخیص بیماری آلزایمر در مراحل اولیه ی آن همواره چالش بر انگیز بوده است، هیچ آزمونی نمی تواند دقیقاً تعیین کند که فرد مبتلا به آلزایمر یا انواع دیگری از زوال عقل است.

اما محققان دانشگاه فلوریدا، اعلام کرده اند یک راه ساده برای کشف این بیماری یافته اند، آنها معتقدند،کره ی بادام زمینی می تواند به یک راه ارزان و غیر تهاجمی برای آزمایش  امکان ابتلا به آلزایمرتبدیل شود.

لوب گیجگاهی اولین منطقه ای است که در بیماری آلزایمر آسیب می بیند، این منطقه در پردازش بوها و شکل گیری خاطرات نقش دارد، این دو مهارت در اولین مراحل ابتلا به زوال شناختی مثل بیماری آلزایمر آسیب می بیند.

در مورد بیماران آلزایمر،حس بویایی به طریقی خاص تحت تأثیر قرار می گیرد، این تأثیر گذاری بر سوراخ چپ دماغ به طور قابل توجهی بیش از سوراخ راست  دماغ است.

محققان در این آزمایش، 24 بیمار که علائم خفیف اختلال شناختی را نشان می دادند (گاه نشانه های موجود در افراد  به بیماری آلزایمر اشاره داشت و گاهی معلوم نبود چه چیز دیگری است) مورد مطالعه قرار دادند، به این شکل که یکی از سوراخ های بینی افراد را پوشاندند و فاصله ای را که فرد می توانست،بوی یک قاشق کره ی بادام زمینی را تشخیص دهد اندازه گیری کردند.

نتایج تکان دهنده بود: 10 نفر از افراد در سوراخ سمت چپ اختلال نشان دادند، 14 نفر اختلالی در سوراخ سمت چپ بینی نشان ندادند.
در این آزامایش به این دلیل از کره ی بادام زمینی استفاده شد که این ماده یک بودار خالص است.

کره بادام زمینی هیچ عنصر Trigeminal ندارد و بوی خالص آن، این ماده را برای این آزمایش ایده آل کرده است.البته محققان این دانشگاه معتقدند نیاز به مطالعات بیشتری دارند.

منبع:
http://news.ufl.edu/2013/10/08/alzheimers-test/

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x