آیا باید حتماً اتاق خواب کودکم را جدا کنم؟

 

 

خوابیدن همراه کودک

آیا حتماً باید اتاق کودک خود را جدا کنیم؟

بدترین چیز در دنیای تربیت فرزند روبرو شدن با اطلاعاتی است که بنای علمی ندارد و مادر را مجبور به انجام کاری می کند که با فرهنگ و بافتی که در آن بزرگ شده است متفاوت است.

ما انسانها در فرهنگهای مختلف زندگی می کنیم. فرهنگ مانند یک عینک عمل می کند که بسته به نوع و رنگ شیشه آن دنیا جور دیگری ادراک می شود. فرهنگهای مختلف در مورد خواب کودک رسوم متفاوتی دارند. برای مثال در فرهنگ غرب، مانند آمریکا، تاکید خانواده ها از بدو تولد بر استقلال کودک است، و به همین جهت در مورد خواب کودک در تلاشند، در زودترین زمان ممکن حتی در نوزادی، کودک در تخت خود و در اتاق خود به تنهایی بخوابد، در حالیکه در فرهنگهایی مانند چین، ژاپن که فرهنگ غالب این کشورها بر هماهنگی، و با هم بودن برای زندگی بهتر است، کودک تا سنین بالا کنار مادر خود، و یا مادر در اتاق کودک می خوابد. جالب است بدانید در هر دو فرهنگ کودکان به لحاظ روانی و استقلال تفاوتی نمی کنند و حتی تحقیقات نشان می دهند که کودکانی که کنار مادر خود می خوابند به لحاظ عاطفی و دلبستگی محیطی غنی تر را تجربه می کنند و در نوجوانی مستقل تر هستند. 

بنابراین آنچه نیاز است شما بدان عمل کنید،

این است که چه چیزی خانواده کوچک شما را با توجه به فرهنگی که در آن زندگی می کنید خوشحال تر خواهد کرد. اگر احساس می کنید با جدا کردن اتاق خواب کودک، زندگی بهتری دارید می توانید از تکنیک هایی که در لینک های بعدی قرار می دهم استفاده کنید تا با کمترین پریشانی این کار صورت گیرد و اگر فکر می کنید که بهتر است فرزند خود را پیش خودتان و یا شما در اتاق او بخوابید این کار را انجام دهید.

مریم اسدی

دانشجوی دکتری روانشناسی

از دانشگاه شهید بهشتی

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *