آیا افسردگی با افزایش سن نیز مرتبط می باشد؟

افسردگی

تحقیقات جدید نشان می دهد افراد ی که سن بالاتری  دارند ممکن است که به اختلال افسردگی دچار شده و روند شدت بیماری را با سرعت بیشتری طی کنند.

با توجه به انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا ، اختلال افسردگی اساسی (MDD)  تعداد زیادی را در ایالات متحده  تحت  تاثیر قرار داده و هر ساله تعداد زیادی به این اختلال  دچار می شوند البته قابل ذکر است که این اختلال در زنان شایع تر از مردان است .

مطالعات نشان داده است بیماریهایی که با افزایش سن مانند: دیابت ،سرطان،چاقی،مشکلات قلبی  ایجاد می شوند می توانند  باعث ایجاد افسردگی شده و روند این اختلال را نیز تسریع بخشند.

برای بررسی این تحقیق ، مطالعه ای برروی افراد  6 تا 41 سال که 66 % آنها خانم بودند انجام شد و هر فرد مورد تجزیه وتحلیل قرار گرفتند ومشخص شد که پیری سلولهای بدن نیز بر روند افسردگی تاثیر گذار می باشد.

تحقیقات  نشان می دهد کسانی که در حال حاضر از افسردگی شدید رنج می برند سلولهای بدنشان در مقایسه با افراد سالم  به اندازه 4 تا 6 سال بیشتر در معرض بیری قرار دارد.

محققان در این تحقیق  می گویند :

“این مطالعه با مقیاس بزرگ ، شواهد قانع کننده ای دارد که نشان میدهد افسردگی با چند سال پیری بیولوژیکی همراه است ، به ویژه در میان کسانی که با علائم شدید و مزمن دست وپنجه نرم می کنند. ”

 منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/268897.php

درمان های دارویی ،روانشناختی و آنالیز در حیطه افسردگی در کلینیک تخصصی مغزواعصاب و روان آلومینا انجام می گردد.

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x