آیا افراد مبتلا به HIV زودتر پیر می شوند؟

ایدز

مطالعات اخیر نشان داده اند که افراد مبتلا به ویروس HIV دچار پیری زودرس هستند و طول عمر کمتری نسبت به دیگران دارند. با داروهای ضد ویروسی بسیاری از مبتلایان به ایدز می توانند سال ها پس از تشخیص این بیماری زندگی کنند. با این حال پزشکان هشدار داده اند که این بیماران دچار پیری زودرس می شوند.

با انجام آزمایشاتی در این زمینه محققان گزارش داده اند که ویروس HIV تا 5 سال بیمار را پیرتر نشان می دهد و این مسئله تا 19 درصد خطر مرگ زودهنگام را افزایش می دهد. محققان در این زمینه معتقدند که مشکلات پزشکی مربوط به بیماری ایدز تغییر کرده است. آنها اکنون زیاد نگران عفونت های ناشی از مشکلات سیستم ایمنی نیستند، بلکه نگرانی آنها مربوط به مشکلات افزایش سن ناشی از این بیماری است، مشکلاتی مانند بیماری های قلبی و عروقی، مشکلات کبد و اختلالات عصبی.

مصرف برخی داروها می تواند فرایند پیری را در افراد مبتلا به ایدز آهسته تر کند، محققان در حال تحقیق در این زمینه می باشند، اما در حال حاضر به این بیماران توصیه می شود که سبک زندگی سالم برای خود انتخاب کنند. این بیماران باید تغذیه مناسب داشته باشند، به طور منظم ورزش کنند و از مصرف الکل و مواد مخدر اجتناب کنند.

نگارنده: سمیه محمدی 

گروه پزشکان جایروس

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x