آنچه که والدین باید در مورد اکستازی بدانند

آنچه که والدین باید در مورد اکستازی بدانند

اکستازی (MDMA) دارویی است که غیرقانونی تولید می‌شود.

دارویی است که غیرقانونی تولید می‌شود.

اکستازی دارویی محرک است که می‌تواند موجب توهم شود. این دارو با عنوان داروی طراح  شناخته شده است  به این دلیل که به منظور ایجاد حال فرح‌بخشی تولید شده است. این دارو بین نوجوانان و جوانانی که زیاد به میهمانی و کلوب  و کنسرت می‌روند، رواج زیادی دارد.

 

 مصرف‌کنندگان آن تصور می‌کنند که این دارو احساس خوبی به آنها می‌دهد که باعث می‌شود بتوانند چندین روز را بدون استراحت به‌راحتی سپری کنند. اما کسانیکه از اکستازی استفاده می‌کنند، متوجه خطرات این دارو نیستند.

اکستازی به یکی از متداول‌ترین داروهای غیرقانونی که در خیابان‌ها به فروش می‌رسد تبدیل شده است. طی چند سال اخیر، به دلیل عوارض‌جانبی خطرناک اکستازی، بسیاری از جوانان به اتاق اورژانس بیمارستان‌ها روانه شده اند. این دارو حتی می‌تواند موجب مرگ مصرف‌کننده شود.

گاهی اوقات  :   XTC، X، Adam، E، Roll، A، 007 نیز خوانده می شود

طریقه مصرف

اکستازی به شکل قرص قابل بلعیدن و به شکل پودر قابل کشیدن است.

اکستازی دارویی توهم‌زا و محرک است که موجب می‌شود مصرف‌کنندگان آن دچار حمله احساسات خوب شده و این احساسات را برای آنها قوی‌تر می‌کند، چه خوب باشند و چه بد. عوارض‌جانبی این دارد معمولاً تا 6 ساعت به طول می‌انجامد.

اکستازی چه می‌کند

اکستازی ضربان‌قلب را افزایش می دهد و می تواند موجب خشکی دهان، گره خوردن دندان، تاری دید، لرز، عرق کردن و یا حالت‌تهوع ‌شود. همچنین ممکن است موجب احساس  اضطراب، گیجی و پارانوئید در  بعضی از مصرف‌کنندگان نیز بشود،به طوریکه انگار شخصی قصد آسیب زدن به آنها را دارد یا برای آنها توطئه می‌کند. اکستازی موجب آسیب رساندن به سلول‌های مغزی می‌شود که در فکر کردن و حافظه دخیل هستند.

بدن شخصی که قرص اکس مصرف می‌کند، طی رقصیدن یا سایر فعالیت‌های بدنی به شدت گرم شده و این می‌تواند موجب تحریب عضلات، کلیه، کبد و قلب و حتی مرگ فرد شود. استفاده از این دارو همچنین موجب تشنج، تورم مغز و آسیب دائمی مغز شود.

منبع:

kidshealth

 لعیا عباسی اصل- کارشناس ارشد علوم تربیتی


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *