سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

آنچه بايد درباره “دمانس لوي بادي” بدانيد!

Lewy Body dementia

دمانس لوي بادي (LBD) يك بيماري نادر محسوب نميگردد. بر اساس برآوردي مشخص شده است كه حدودا 1.400.000 نفر در ايالات متحده امريكا به اين اختلال دچار هستند. دمانس لوي بادي نوعي اختلال فراموشي است. از آنجاييكه علائم اين اختلال شباهت بسيار زيادي به بيماري هاي شايعي چون آلزايمر و پاركينسون دارد، تشخيص آن بسيار دشوار است. هنوز بسياري از پزشكان و متخصصان با دمانس لوي بادي آشنا نيستند.

دمانس لوي بادي دو نوع تشخيص دارد. اين اختلال به بيماري پاركينسون و خود دمانس لوي بادي ارجاع داده ميشود. علائم اوليه هر دو بيماري متفاوت است اما سبب ايجاد تغييرات بيولوژيكي يكساني در مغز ميشوند. بيماران در هر دو نوع اختلال داراي علائم شناختي، فيزيكي، خواب و رفتاري مشابه به هم ميباشند.

تشخيص دقيق و درست از اهميت بالايي برخوردار است، و اين در حاليست كه ممكن است يك الي دو سال طول بشكد تا علائم بطور كامل بروز يابند و پزشك بتواند دمانس لوي بادي را تشخيص دهد. تشخيص زودهنگام و به موقع اين اختلال شرايط را براي درمان اوليه فراهم ميكند و اين امر كيفيت زندگي را ارتقا ميبخشد.

دمانس لوي بادي يك اختلال چند سيستمي (يعني چند سيستم را درگير ميسازند) است و معمولا به يك روش درماني جامع نياز دارد. روش درمان شامل يك تيم پزشكي مشتمل بر متخصصان در زمينه هاي مختلف است تا با همكاري يكديگر درمان بهينه اي را در مورد تك تك علائم ارائه دهند تا علائم ديگر شدت نيابند.

بسياري از افراد مبتلا به دمانس لوي بادي نسبت به مصرف داروهاي خاص درمان آلزايمر يا پاركينسون بسيار حساس هستند يا واكنش هاي منفي نسبت به آنها نشان ميدهند.

 

چنانچه تصور ميكنيد خود يا يكي از عزيزانتان از اين اختلال رنج ميبريد، همين امروز با مشاوران و متخصصان کلینیک فوق تخصصی آلومینا تماس حاصل نماييد. جهت برقراری ارتباط با مشاوران و متخصصان کلینیک فوق تخصصی آلومینا می توانید از شماره های تماس موجود بر روی صفحه وب سایت استفاده نماييد.

 

گردآوري و ترجمه: مينو زرفش

منبع :    http://www.lbda.org/

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: