آنچه بايد درباره “دمانس لوي بادي” بدانيد!

Lewy Body dementia

دمانس لوي بادي (LBD) يك بيماري نادر محسوب نميگردد. بر اساس برآوردي مشخص شده است كه حدودا 1.400.000 نفر در ايالات متحده امريكا به اين اختلال دچار هستند. دمانس لوي بادي نوعي اختلال فراموشي است. از آنجاييكه علائم اين اختلال شباهت بسيار زيادي به بيماري هاي شايعي چون آلزايمر و پاركينسون دارد، تشخيص آن بسيار دشوار است. هنوز بسياري از پزشكان و متخصصان با دمانس لوي بادي آشنا نيستند.

دمانس لوي بادي دو نوع تشخيص دارد. اين اختلال به بيماري پاركينسون و خود دمانس لوي بادي ارجاع داده ميشود. علائم اوليه هر دو بيماري متفاوت است اما سبب ايجاد تغييرات بيولوژيكي يكساني در مغز ميشوند. بيماران در هر دو نوع اختلال داراي علائم شناختي، فيزيكي، خواب و رفتاري مشابه به هم ميباشند.

تشخيص دقيق و درست از اهميت بالايي برخوردار است، و اين در حاليست كه ممكن است يك الي دو سال طول بشكد تا علائم بطور كامل بروز يابند و پزشك بتواند دمانس لوي بادي را تشخيص دهد. تشخيص زودهنگام و به موقع اين اختلال شرايط را براي درمان اوليه فراهم ميكند و اين امر كيفيت زندگي را ارتقا ميبخشد.

دمانس لوي بادي يك اختلال چند سيستمي (يعني چند سيستم را درگير ميسازند) است و معمولا به يك روش درماني جامع نياز دارد. روش درمان شامل يك تيم پزشكي مشتمل بر متخصصان در زمينه هاي مختلف است تا با همكاري يكديگر درمان بهينه اي را در مورد تك تك علائم ارائه دهند تا علائم ديگر شدت نيابند.

بسياري از افراد مبتلا به دمانس لوي بادي نسبت به مصرف داروهاي خاص درمان آلزايمر يا پاركينسون بسيار حساس هستند يا واكنش هاي منفي نسبت به آنها نشان ميدهند.

 

چنانچه تصور ميكنيد خود يا يكي از عزيزانتان از اين اختلال رنج ميبريد، همين امروز با مشاوران و متخصصان کلینیک فوق تخصصی آلومینا تماس حاصل نماييد. جهت برقراری ارتباط با مشاوران و متخصصان کلینیک فوق تخصصی آلومینا می توانید از شماره های تماس موجود بر روی صفحه وب سایت استفاده نماييد.

 

گردآوري و ترجمه: مينو زرفش

منبع :    http://www.lbda.org/


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *