آموزش تمرینات ورزشی در دوران بارداری

ورزش در حاملگی

تمرینات ورزشی در دوران بارداری

بسیاری از خانمهای باردار در طی دوران بارداری خود شرایط لازم برای انجام تمارین ورزشی را ندارند ولی بنا بر تحقیقات انجام شده ورزش های سبک و ویژه این دوران میتواند تاثیر مثبتی بر مادر داشته باشد .

بدین منظور فرد باردار باید زیر نظر یک متخصص باشد و با مشورت پزشک به انجام این تمارین بپردازد .

میزان تمرینات در نظر گرفته شده برای فرد باردار به میزان امادگی پیش از بارداری وی وابسته میباشد

مزایای ورزش در دوران بارداری

ورزش هم برای مادر و هم جنین بسیار موثر میباشد و این در صورتی است که فرد در دوران بارداری وضعیت روحی متناسبی داشته باشد و مبتلا به علائم این دوران نباشد .

ورزش میتواند بدین صورت به شما کمک کند :

  • زمانی که شما نمیتوانید با شرایط بدنی خود سازگارشوید و به نوعی از تغییر شکل ان ناراحتید ,ورزش به شما کمک میکند تا حس کنترل قبل را بدست اورید و احساس شادابی نمایید .همچنین ترشح اندورفین در بدنتان انرژی و سرزندگی شما را بیشتر میکند .
  • ورزش های متناسب به کاهش دردهای ستون فقرات کمک میکنند و عضلات کمر و ران و باسن و دیگر بخش را تقویت میسازد بنابراین حمل جنین و استقامت بدن شما در دوران بارداری بهبود می یابد .
  • از نابودی مفاصل خود بپرهیزید که در طی بارداری رها میشوند که به دلیل تغییرات نرمال هورمونی میباشد و مایعات مفصلی از بین میروند
  • با بهبود توسعه ی اعضای درونی بدن خود ,از انسداد انها جلوگیری میشود .
  • با تخلیه استرس ها و تنش های حاصل از ورزش میتوانید استراحت بیشتری داشته باشید و بدن خود را ریلکس نمایید .
  • فعالیت باعث افزایش جریان خون به پوست شما میشود
  • ماهیچه های قوی و قلب متناسب میتواند انتقال و صراحت را در تمارین شما بیشتر نماید و همچنین شما بر نحوه تنفس خود کنترل خواهید داشت که خود نوعی امادگی بیشتر برای تحمل دشواری های بارداری میباشد .
از دست ندهید!

شما میتوانید با ورزش با سرعت بیشتری به بدن دلخواه خود دست یابید و درواقع در طی دوران بارداری چربی کمتری ذخیره میکنید .تغییرات وزنی ممکن است در طی دوران بارداری ایجاد نشود ولی بیشتر خانمها از این تمارین برای حفظ سلامت و شادابی خود در طی بارداری استفاده میکنند .

[divider]

مرکز تحقیقات کلینیک فوق تخصصی مغزو اعصاب و روان آلومینا


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - آموزش تمرینات ورزشی در دوران بارداری

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: