سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

آلودگی هوا موجب افزایش استرس می شود و خطر سکته مغزی ر ا افزایش می دهد!

images-8

آلودگی هوا و وجود بعضی از مواد شیمیایی در هوا موجب افزایش استرس و اضطراب می شود.

انجام تست های اضطرابی در میان گروهی از افراد و مقایسه آن با 1 تا 3 ماه گذشته نشان می دهد که افزایش قابل توجهی در میزان استرس در ارتباط با آ لودگی هوا رخ داده است.

در این مطالعه 71272 خانم حدود 70 ساله مورد ارزیابی قرار گرفتند . در طی بررسی مشخص شد که سطح اضطراب در طی 3 و 6 و 12 ماه افزایش  قابل توجه آماری داشته است.

سن، وضعیت اجتماعی و محل زندگی ، وجود سابقه بیماری قلبی و ریوی و سابقه بیماری اضطرابی قبلی و سطح اضطراب قبلی ارتباطی در افزایش این میزان استرس ندارند.

این ارتباط با مواد ریز موجود در هوا معنی دار بوده است و ارتباطی با مواد درشت موجود در هوا  و یا حضور و فعالیت در جاده ها ندارد.

از سوی دیگر می دانیم افزایش استرس یکی عوامل خطر در بروز سکته مغزی می باشد .

با افزایش استرس  ریسک سکته مغزی نیز افزایش می یابد،.

این مطالعه نشان می دهد که با وجود اثر کم آلودگی هوا در بروز استرس و سکته مغزی ، نسبت به سایر عوامل خطر ، ولی از آنجا که همه افراد جامعه در تماس با آ لودگی هوا هستند بنابراین این فاکتور باید مهم تلقی شود.

به نظر می رسد که باید یک همت جهانی جهت مبارزه با آ لودگی هوا اتخاذ شود و به تناسب آن ریسک سکته مغزی ر ا کاهش داده شود.

[divider]

 image-c305e5f4a4587ded66a610429c9fff3edc0ff589e95c30ecdc5497b4dbf2d960-V

دکتر زهرا وهابی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

مدیر دپارتمان بیماریهای ستون فقرات و اختلالات عصب و عضله مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: