آزمون هوش | مرکز تست هوش کودکان | دقیق ترین تست هوش

اختلالات یادگیری 3مرکز تست هوش کودکان

همه کودکان درطول سالهای تحصیل مشکلات و سختیهایی را تجربه می کنند. بخش مهمی از مراحل رشد، یادگیری کنارآمدن با مشکلات و غلبه برچالش های زندگی است. با استفاده ازعقل و قدرت و تجربیات قبلی بسیاری ازمشکلات را تقریبا می توان به سرعت و خیلی راحت برطرف کرد. اما وقتی ازپس مشکلی برنمی آییم ، چه باید بکنیم؟
چه چیزهایی را به کودکانمان آموزش بدهیم؟
آنچه که این روزها باید به فرزندانمان بیاموزیم!
چیزهای بسیارزیادی وجود دارند که باید فرزندانمان یاد بگیرند. مثلا اصول خواندن و نوشتن، ریاضیات. سپس یادگیری قوانین برقراری روابط اجتماعی درموقعیت های مختلف، شناکردن، استفاده ازکامپیوترو فن آوریهای دیگر، مدیریت احساسات، یادگیری زبان دوم، نواختن ساز، و اطلاعات عمومی وچیزهای بسیاردیگری درمورد جهان پیرامون ما.
آیا جای تعجب نیست اگرکودک ما نتواند درهمه موارد بهترین باشد؟ شاید هم کودک یک مشکل جدی دررابطه با یادگیری داشته باشد.

اختلالات یادگیری 1
نشانه های مشکلات یادگیری کودکان درمدرسه چیست؟
دنیای کودکان و نوجوانان دنیایی است که درآن علم و محیط اجتماعی و احساسات بهم پیوسته است. اگر کودکی در یکی ازاین حوزه ها با مشکل روبرو شود اغلب برروی حوزه های دیگرتأثیرخواهد گذاشت. اگرکودک یا نوجوانی تلاش زیادی برای یادگیری ازخود نشان دهد اما موفق نشود، دچارنگرانی و نفرت ازمدرسه می شود. کودکانی که مشکلات اجتماعی دارند خوشحال نیستند و این ناراحتی برروی توانایی تمرکزآنها درکلاس تأثیر می گذارد.
بعضی اوقات کودکان می توانند مشکلات خود را دقیقا ابرازکنند واین بسیار خوب است! دراغلب موارد ما می توانیم سرنخ هایی ازعلل ناخشنودی و سرخوردگی کودکان در تغییرات و پیشرفت تحصیلی و رفتارهای آنها پیدا کنیم. والدین و معلم ها معمولا متوجه می شوند که اشکالی درکار است اما پیدا کردن مشکل واقعا سخت است حتی اگرسرنخ هایی هم داشته باشیم.
ارتباط شاخص های رفتاری و تحصیلی درامرآموزش و ارتباط آنها با افزایش مشکلات
• نرخ متوسط یادگیری در مقایسه با همکلاسیها
• مشکلات خاص یادگیری علی رغم عادات خوب یادگیری و عدم پیشرفت دریک زمینه بخصوص
• فراموشکاری و بی نظمی، فراموش کردن انجام تکالیف، نداشتن مهارتهای نظم و ترتیب محیطی (اجتماعی)
• مشکلات رفتاری، بیرون ریختن هیجانات در کلاس درس، خانه و اجتماع
• مشکلات اجتماعی، دعوا کردن، زورگویی، کناره گیری ، مشکل دربرقرای ارتباط
• عوامل عاطفی، ناخشنودی، ناامیدی، عصبانیت، شکایت ازخستگی و بی هیجانی
حال که متوجه علائم شدیم قدم بعدی چیست؟
اگراین علائم بجای بهترشدن بدترشد، و مشکل فرزندتان همچنان ادامه داشت یعنی که دیگروقتش رسیده که دخالت کنیم. اما اگر دانش آموز نداند که مشکلش چیست و یا نخواهد به ما بگوید ما ازکجا باید بفهمیم که اشکال کاردرکجاست؟
تست هوش برای کودکان
انجام تست هوش برای کودکان یک ارزیابی محسوب می شود و شروع خوبی برای کمک به کشف مشکلاتی است که پیش روی فرزندمان قراردارد. نام دیگرتست هوش ارزیابی شناختی یا IQ. است. این تست یا ارزیابی توسط روانشناسان انجام می شود. روانشناسان باید درک صحیحی از رشد اجتماعی ، یادگیری و عاطفی داشته باشند.

genius-girl-glasses
چرا تست هوش لازم است؟
انجام تست هوش اطلاعات با ارزشی ازتوانایی یادگیری، نقاط قوت و ضعف، و اینکه اینها چه تأثیری برروی پیشرفت تحصیلی، زندگی اجتماعی و حالات عاطفی دارند را برای ما فراهم می کند.
تست هوش سطح توانایی یادگیری را در دانش آموزان مشخص می کند و نشانگراین است که آیا سطح یادگیری دانش آموز با سایرین یکی است یا بیشترو کمترازهمسالان خود است. بنابراین نتیجه تست میزان پیشرفت تحصیلی را نسبت به توانایی او نشان می دهد که البته نیاز به بررسیهای بیشتری دارد. همچنین اطلاعات بیشتری درمورد نقاط قوت و ضعف یادگیری کودک به روانشناس می دهد که می توان نام آن را مشخصات شناختی کودک گذاشت. این مشخصات درهرکودکی منحصربه فرد می باشد و به همین دلیل است که هرکودک مشکلات منحصربه فردی هم دارد.
به عنوان مثال، فرزند شما ممکن است در روابط اجتماعی ازطرف سایردانش آموزان کنارگذاشته شود. برای اکثرکودکان این محرومیت باعث ناراحتی و اضطراب شده و بریادگیری درکلاس تأثیرمی گذارد درحالی که میزان بهره هوشی همین کودک درحد متوسط است اما نمره درک مطلب کلامی او نشانگراین مسأله است که مشخصات شناختی او ممکن است زیرحد متوسط باشد. این اطلاعات بیانگروجود مشکلات کلامی کودک می باشد.
شاید کودک شما قادر به برقراری ارتباط با سایرکودکان نیست و همین امرموجب می شود که نتواند با همسالان خود بازی کند. این فرضیه نیازبه تجزیه و تحلیلهای بیشتری دارد اما انجام ارزیابی شناختی ازکودک فرصتی عالی برای پایان دادن به نگرانیهای شما درمورد پیشرفت کودک- دانش آموز شما است.

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *