خانه / تربیت فرزندان / سرگرمی / 10 سری عکس شگفت انگیز و معروف

10 سری عکس شگفت انگیز و معروف

10 سری عکس شگفت انگیز و معروفReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Feb 2Rating:

 غذاهای برش خورده

10 سری عکس شگفت انگیز و معروف

 

بس گالتون Beth Galton  عکاس حرفه ای در حال حاضر هنر عکاسی اش را به عکاسی از غذاها اختصاص داده. وی  در برخی از دراماتیک ترین عکس هایش  با همکاری Charlotte Omes شات های مفهومی با فوکوس بر روی غذاهای برش خورده کار کرده است، البته نه با یک شیوه عادی.  بت و شارلوت هر روز غذاهایی را آورده و برش می دانند تا زیبایی های درونی دونات ها، بستنی ها، تخم مرغ و حتی نوشیدنی ها و غذاهای مایع را فاش سازند. شارلوت و بت روش های استفاده از ژلاتین و دیگر عناصر سفت کننده را کشف کردند تا بتوانند قسمت داخلی غذاها را در موقعیت های طبیعی شان در حالیکه از وسط به دو نیم شده اند را در عکس ها ثبت کنند. غذاهای مایع دلپذیر شامل شات هایی از قهوه بود در حالیکه شیر به داخلش ریخته شده بود و همچنین نودل های ramen  و سوپ های خوشمزه. این عکس ها به ما نشان می دهد زیبایی غذاها فقط به همان چیزی که روی میز می بینیم خلاصه نمی شود. 

ابر قهرمان

10 سری عکس شگفت انگیز و معروف

اگر ابرقهرمان های ما در زمان جنگ نبرد کرده بودند چه شکلی بودند؟ آیا جنگ ها در مدت زمان کوتاه تری تمام می شد؟ یا زندگی های شهروندان بی گناه نجات پیدا می کرد؟ به دنیای Agan Harahap قدم بگذارید و خودتان خواهید فهمید. او با استفاده هوشمندانه از تکنیک های فوتوشاپ ابرقهرمان های ما را در سناریو های جالب قرار داده است.

پوست عمیق

10 سری عکس شگفت انگیز و معروف


جولین گالان عکاس، مجموعه پوست عمیق را به یک تحقیق در مورد “بدن، مجمسه های بی دوام از فرم انسانی، یاد و خاطره لحظه ای از تصورات کلاسیک” منسوب می داند. پالاست بدن انسان را با پلاستیک هایی با رنگ های درخشان می پوشاند و همزمان آنها را پنهان کرده و نیز انحناها و خطوط را نمایان می سازد.

وزش سنگین

10 سری عکس شگفت انگیز و معروف
Tadas Černiauskas  عکاس اهل لیتوانی احمقانه ترین عکس هایی که تابحال دیده اید را انداخته است. بازدیدکنندگان استودیوی TADAO CERN برای شریک شدن در یک جلسه عکاسی بی نظیر به نام وزش دعوت شده اند.  در این مکان هوا با فشار به صورتشان برخورد می کند و در صورت آنها حالت های واقعا خنده داری ایجاد می کند.

بدان کجا ایستاده ای

10 سری عکس شگفت انگیز و معروف
ما روی زمین هایی قدم می گذاریم که حوادث بزرگی آنجا اتفاق افتاده است. گذشته و حال تلاقی می کنند. این موضوع عکس های  عکاس آمریکایی  ست تاراس( Seth Taras)است که سعی می کند در مجموعه عکس های «بدان کجا ایستاده ای» منتقل کند. ما در یک عکس یک محل را در دهه های متفاوت می بینیم که زمان حال با عکس های رنگی از حوادث گذشته جدا شده است.

پرنسس های شکست خورده

10 سری عکس شگفت انگیز و معروف
یکی از زیباترین خاطرات کودکی مان این بود که آخر داستان های افسانه ای با این جمله به پایان می رسید: و انها بعد از این  به خوبی و خوشی به زندگی شان ادامه دادند. اما اگر زندگی شان در گذشته خراب می شد و پایان خوشی نداشت چه اتفاقی می افتاد، و ما قطعا می توانستیم از آنچه بر سر پرنسس های زیبا و شوالیه هایشان آمده درس عبرت بگیریم؟ عکاسی به نام دینا گلدستن( Dina Goldstein) در عکس هایش که برنده جایزه هم شدند زندگی پرنسس ها را طور دیگری تصور کرده است.

دنبال من بیا

10 سری عکس شگفت انگیز و معروف
مراد عثمان( Murad Osmann)، عکاس با روشی خلاقانه سفرهایش به سراسر جهان را همراه با دوست دخترش با مجموعه ای به نام دنبال من بیا که هنوز هم ادامه دارد مستند کرده است.  این عکاس روسی تاریخچه نگاری ماجراجویی هایش در اینستاگرام را در هر عکس با ژست مشابه قرار داده است. ما هر منظره را از جایگاه عکاس می بینیم با دست کشیده شده اش که دست دوست دخترش که جلوتر از اوست را گرفته است.
دوست دختر عثمان که پشت به دوربین دارد و هیچ وقت صورتش برای بیننده ها افشا نشده، ما را به سفری به دور جهان با زیباترین، عجیب ترین و درخشان ترین منظره ها راهنمایی می کند. همچنین تنظیماتی آشنا و راحت با این عکس های سفری جالب ترکیب شده است. این زوج در حالیکه یک شب رومانتیک را در موسکو می گذارند یک ماجراجویی عجیب هم در آسیا دارند یا اینکه حتی برای بازی بولینگ می روند. به این صورت که عثمان عکس هایی از خودش به دنبال دوست دخترش انداخته و با عکس های دیگر ترکیب می کند.

عدم احتمال

10 سری عکس شگفت انگیز و معروف
جوزف کلاروس Giuseppe Colarusso  هنرمند و عکاس ایتالیایی کاربرد وسایلی که برای کمک رساندن به ما هستند را در مجموعه با عنوان « عدم احتمال» زیر سوال برده است.

به سختی قابل توجه است

10 سری عکس شگفت انگیز و معروف
جان ویلیام کیدی عکاس در مجموعه اش با عنوان « به سختی قابل توجه است» ریشه هایی از استرس و حالت های عصبی متفاوتی را کشف می کند. او درحالیکه تلاش های خودش را برای مقابله با استرس در طول نه سال گذشته آزمایش می کرده و از دیگر بیماری های روحی بیرون می کشیده، با این تصاویر نگاهی روشن بینانه به رفتارهایی دارد که ناهنجار نامیده می شود و همزمان  ایده های نرمال و طبیعی بودن را به چالش می کشد. این مبحث جدی در یک مدل فریبنده تعریف شده است، مدلی که پنجره های کوچکی را به زندگی افرادی باز می کند که از بیماری های روحی رنج می برند. هر تصویر پاکتی حاوی اطلاعاتی است که گوشه کوچکی از یک عکس بزرگ تر را فاش می سازد.

منبع:

oddee

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - 10 سری عکس شگفت انگیز و معروف

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه