خانه / افزایش تمرکز و حافظه / چگونه حافظه خود را با مواد غذایی بهبود ببخشیم؟

چگونه حافظه خود را با مواد غذایی بهبود ببخشیم؟

آیا شما از حافظه ضعیفی رنج می برید؟نگران نباشید، شما تنها کسی نیستید که این احساس را دارید.اینجا یکسری غذاهایی را معرفی می کنیم که ممکن است به حافظه ضعیف شما کمک کند.

1.معجون شیر و بادام.این درمان خانگی برای دانش آموزان و کسانی که مشغول کارهای فکری هستند مفید است.دقت کنید وقتی این معجون را می خورید باید معده شما خالی باشد و حداقل تا دو ساعت بعد از نوشیدن آن هیچ چیزی نباید بخورید.

هفت بادام را یک شبانه روز در آب بگذارید.

صبح پوست آنها را بکنید و آنها را خرد و له کنید.

این بادام له شده که شبیه خمیر است را با شیر در لیوان مخلوط کنید.

این معجون را برای چند دقیقه روی گاز بگذارید.

این معجون را 15 تا 40 روز به طور مداوم بنوشید تا وضعیت حافظه شما بهبود یابد.

2.گردو.این میوه خشک منحصر به فرد به عنوان بهترین درمان خانگی برای حافظه عمل می کند.گردو اثرات کمک کننده دارد زمانی که 20 گرم از این میوه خشک روزانه همراه با 10 گرم کشمش یا انجیر مصرف شود.

3. میوه ها.میوه ها نقش مهمی در کاهش شرایط مربوط به حافظه ضعیف دارند. میوه  هایی که سرشار از فسفر هستند به عنوان بهترین درمان خانگی برای ضعف حافظه در نظر گرفته شده اند.سیب، انگور، انجیر، خرما و پرتقال به عنوان موثرترین درمان خانگی برای حافظه ضعیف در نظر گرفته شده اند.

4.رزماری.رزماری گیاهی ارزشمند برای بازگرداندن حافظه ضعیف است. این گیاه همیشه به عنوان گیاه یاداوری نام برده می شود.رزماری پادزهری برای فراموشی و خستگی روان است.اگر شما می خواهید توانایی روان خود را افزایش دهید، چای با این گیاه درست کنید و حداقل یک یا دو بار در روز بنوشید.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات اختلالات مغزواعصاب و ستون فقرات

♦ دکتر زهرا وهابی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات - دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران ♦ مدیر دپارتمان بیماریهای ستون فقرات و اختلالات عصب و عضله مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا♦ ♦ ♦ ♦ ♦ کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه