خانه / دانستنی ها / چپ دست ها بیشتر به بیماری های روان پریشی مبتلا می شوند!!!

چپ دست ها بیشتر به بیماری های روان پریشی مبتلا می شوند!!!

چپ دست ها بیشتر به بیماری های روان پریشی مبتلا می شوند!!!

چپ دست ها بیشتر به بیماری های روان پریشی مبتلا می شوند!!!

محققان مدت ها در مورد ارتباط بین دست غالب و بخش های مختلف مغز انسان مطالعه کردند. یک بررسی جدید در این زمینه در SAGE نشان داد که در بین افراد مبتلا به بیماری های روحی چپ دست ها بیشتر از اختلالات روان پریشی مانند اسکیزوفرنی رنج می برند تا اختلالات خلقی.

نویسندگان این تحقیق می گویند: مقایسه بین بیماران مبتلا به اختلالات روان پریشی، مانند اسکیزوفرنی و اختلال اسکیزوافکتیو با بیماران مبتلا به علائم خلقی مانند افسردگی یا اختلال دو قطبی، نشان داد که اختلالات روان پریشی در بین افراد چپ دست رایج تر از اختلالات خلقی است.

جادون وب و همکارانش، محققان این تحقیق، 107 نفر را از یک کلینیک روان درمانی مورد بررسی قرار دادند و میزان چپ دستی را در افراد مبتلا به انواع مختلف اختلالات روانی تعیین کردند. آنها دریافتند که 11 درصد افراد مبتلا به اختلالات خلقی مانند افسردگی و اختلال دو قطبی چپ دست بودند که مشابه به میزان این بیماری در جمعیت عمومی است، در حالیکه 40 درصد افراد مبتلا به اسکیزوفرنی یا اختلال اسکیزوافکتیو چپ دست بودند.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

نویسندگان عوامل مختلفی را مورد بررسی قرار دادند  می تواند نوعی ارتباط بین اسکیزوفرنی و چپ دستی برقرار کند، از جمله تغییرات جانبی مغز، موفقیت تحصیلی و یا نژاد.

در ادامه نویسندگان می گویند: داده های ما نشان دادند که احتمال سفید پوستان مبتلا به بیماری های روانی بیشتر از سیاه پوستان بود. حتی پس از کنترل این مسئله تفاوت زیادی بین بیماران مبتلا به اختلال روانی و اختلال خلقی باقی ماند.

لینک منبع: اینجا کلیک کنید.

نگارنده: سمیه محمدی 

گروه پزشکان جایروس

ارائه خدمات دارویی و غیردارویی در مرکز سلامت روان رستا – آلومینا در کرج

لیزر مو

درباره سمیه محمدی

گروه پزشکان آلومینا از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی آلومینا با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب در حال راه اندازی در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه