خانه / روانشناسی / روانشناسی رفتار / استفاده از زنان در تبلیغات محصولات گران قیمت

استفاده از زنان در تبلیغات محصولات گران قیمت

 زنان در تبلیغات

 بر اساس مطالعه ای که انجام شده است امروزه برای فروش محصولات گران قیمت و تبلیغات از زنان استفاده می کنند واگر زنان هدف این تبلیغات هستند باید بسیار به آنها اهمیت داده شود و درجه یک باشند .

محققان دانشگاه مینه سوتا ادعا می کنند که زنان اغلب در مقابل چنین تبلیغاتی با تصاویر زنان برهنه و یا غیر اخلاقی  خاموش هستند و سخنی نمی گویند اما آنها می توانند به تغییر ذهن در مورد این تبلیغات کمک کنند.

نتایج این مطالعه که در مجله علوم روانشناسی منتشر شده ، نشان داده شده است که اگر فروشندگان محصولات گران قیمت را با تصاویر زنان به نمایش بگذارند و تبلیغ کنند محصولاتشان بهتر فروش خواهند رفت.

این تئوری اقتصادی نگرش منفی نسبت به زنان در تبلیغات ایجاد کرده است و محققان درافته اند که زنان راحت تر به آگهی های تبلیغاتی تن می دهند.

بررسی ها نشان داده است که در تبلیغاتی که توسط زنان انجام شده است ،مردان بدون توجه به قیمت کالا ،آن جنس را خریداری کرده اند. و این اتفاق در سطوح عمیق درک بینایی اتفاق می افتد.

منبع:

medicalnewstoday

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی (روانشناس و نوروتراپیست)

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه