خانه / افزایش تمرکز و حافظه / هفت روش برای کمک به تمرکز فرزندانتان

هفت روش برای کمک به تمرکز فرزندانتان

هفت روش برای کمک به تمرکز فرزندانتانReviewed by مرکز تحقیقات اختلالات مغزواعصاب و ستون فقرات on Oct 10Rating:

هفت روش برای کمک به تمرکز فرزندانتان

کودک در حال نوشتن

مشکلات اولیه زمانی اتفاق می افتد که کودک فاقد مهارت تمرکز کردن است. رفتار تکانشی ، بی توجهی ، فراموشی، اختلالات یادگیری همه این ها می تواند در پی همین مشکل معمول ایجاد شود.خوشبختانه راه هایی وجود دارد که شما به عنوان والدین برای بهبود تمرکز فرزندتان می توانید انجام دهید.

با یک رژیم غذایی سالم شروع کنیم

اگر غذاهای فراوری شده پر از شکر، چربی های اشباع ، رنگ و مواد شیمیایی هیچ تاثیری بر روی عملکرد مغز کودکان نداشته باشد، این حقیقت شگفت آور تر خواهد بود که این ترکیبات شیمیایی می تواند رفتار کودکان را تغییر دهد.از خوردن غذاهای فراوری شده جلوگیری کنید درحالی که به آنها میوه، سبزیجات و غلات سبوس دار می دهید و تفاوت را احساس کنید.

یک برنامه منظم را دنبال کنید

برنامه منظم می تواند از این که روزمان را به طور حدسی طی کنیم جلوگیری کند.این باعث می شود که فضای کمتری برای خستگی و حواس پرتی وجود داشته باشد.اگر شما یک برنامه منظم ندارید می توانید با در نظر گرفتن آنچه که بر آن کنترل دارید شروع کنید.با توجه به نیاز های خانواده خود برنامه تان را تنظیم کنید.ممکن است این تنظیم کردن الگو از شما زمان بگیرد ولی زمانی که به روزهای شما یک ریتم خاصی بدهد تمرکز کردن آسان می شود.

کنترل از راه دور

صرف زمان بیش از حد در مقابل وسایل الکترونیکی از هر نوع ،چه تلویزیون ، کامپیوتر، و یا سیستم های بازی ، می تواند موجب کمبود توجه شود. وقتی بچه ها ساعت ها در مقابل این جعبه ها وقت صرف می کنند، در نتیجه آنها زمان کمتری را با دیگران تعامل دارند و کمتر فعالیت می کنند.

فعال باشید

حتی اگر فرزند شما بیش فعال است و مثل توپ انرژی است، ورزش می تواند به تمرکز او کمک کند.به جای اینکه سعی کنید آنها را بنشانید و کنترل کنید، به آنها اجازه بدهید بدوند و بازی کنند تا به آنها برای کنار آمدن با موج انرژی خود کمک کنید.مشخص کردن زمان برای انجام تمرین های ذهنی هم بسیار مهم است.با او تخته بازی کنید یا به او یاد بدهید که چگونه شطرنج بازی کند.اگر این ها بر اساس سلیقه شما نیست از آنها برای شام درست کردن کمک بخواهید.

برنامه سرگرم کننده در روز داشته باشید

با همه کارهایی که ممکن است شما در طول روز داشته باشید این آسان است که شما در کارهایتان فرو بروید و هیچ حس و خلق بازی نداشته باشید.اما شما می توانید به توانایی فرزندتان برای تمرکز کردن کمک کنید.حتی در نظر گرفتن زمانی برای دنبال هم کردن در حیاط یا دوچرخه سواری همین ها در آینده نزدیک می تواند تمرکز کردن بر روی وظایفشان را برای فرزندتان آسان تر  کند.

با فرزندتان صحبت کنید

آنچه مانند عدم توجه است می تواند سر درگمی ایجاد کند.تخیل کودک می تواند یک موقعیت نرمال را به شرایط ترس آور تبدیل کند.پیدا کنید چه چیزدر زندگی آنها جریان دارد، و با صلاح دید خود بگذارید آنها بدانند که چرا غمگین هستید یا احساس های دیگر دارید.

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - هفت روش برای کمک به تمرکز فرزندانتان

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه